Wpis z mikrobloga

@Yolanty: Skłonności do agresji chociażby słownej, o przemocy domowej wśród mundurowych nawet nie zaczynam rozmowy są typowe dla służb. Dlatego w wojsku są tacy ludzie z takim profilem psychologicznym brani na pierwszym miejscu. Bezkrytycznie wykonujący nawet najgłupsze rozkazy, mało inteligentni by nie podważać decyzji przełożonych. Skłonnych do agresji, nie mających zainteresowań prócz zawodowych. Bo wtedy mniejsze ryzyko ze taki żołnierz odejdzie jak go wojsko ubezwłasnowolniło.
@tylkoocosspytam: to jeszcze #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wyobraź sobie że jesteś młodym niemieckim żołnierzem podczas WW1, wysyłają cie na Osowiec, ty przyjeżdżasz a na miejscu zbiorowa mogiła zaczyna krzyczeć po rosyjsku i w ciebie strzelać
@marcinpodlas8: wszystko zależy od jednostki, z tym piciem to różnie jest sam widziałem jak instruktorzy z Wrocławia byli tak nawaleni że ledwo chodzili, praktykantom to aż wstyd było przed nami. Najbardziej to uwielbiam marnowanie mojego czasu, ostatnio chcieli zorganizować nam szkolenie 5 dniowe gdzie normalnie po 2-3 dniach to #!$%@? dostawałem. Jedziesz na 6-7 żeby siedzieć do 19-21 z czego połowa czasu to czekanie i patrzenie się na siebie, a samo
@Yolanty: Nie, dla mnie niech każdy robi to co lubi. Lubisz być żołnierzem bądź, lubisz programować programuj, lubisz być robolem bądź. Gorzej jak ktoś za swoje obowiązki liczy na laury i wieńce. To ze żołnierz poświecił życie mając tego świadomość ze tak może być nie czyni go bardziej wyjątkowym od górnika pod ziemia, kierowcy autobusu, czy robola przygniecionego suwnica. Są zawody mniejszego lub większego ryzyka. Co to kompleks bohatera? Mesjasza? Jakby
@hekktik: Kiedy była ostatnio afera, w której wojskowi chcieli sfałszować dokumentację medyczną odnośnie zmarłego żołnierza? Pół roku temu? Słyszałeś o tym w mediach? No nie. A jednak rodzina zmarłego próbowała sprawę nagłośnić i się zderzyła ze ścianą. Bo pewnych barier nie przeskoczysz. Widziałeś w TV jak to nasi żołnierze dostają ciepłe posiłki na granicy z Białorusią i mieszkają w ocieplanych kontenerach? Bo kolega pierwszy ciepły posiłek dostał po trzech dniach i
@marcinpodlas8: Mieszkanie faktycznie dają z przydziału a jak ktoś się nie załapie to jest dopłata ok. 800pln mieszkaniówki, premie są ca jakiś czas, jakieś nagrodowe czy coś takiego, szczególnie ostatnio w czasie korony. Ale bycie żołnierzem to naprawdę ciężki kawałek chleba, można być całe życie szeregowym i zbijać bąki jak jakiś #!$%@?, ale jak się jest już oficerem to nie jest łatwo, praca z ludźmi jest tragiczna, no i oczywiście ogromna
@marcinpodlas8: Przecież wy mundurowi to jesteście tacy sami jak górnicy, rolnicy ect. Jak zaczynałem na szlifierce #!$%@? i widziałem ze spawacz ma większe zarobki i lżejsza prace to zmieniłem zawod. Po jaki #!$%@? wy całe życie narzekacie ze wam złe, za mało płaca, nic nie dostajecie. Weź se #!$%@? zrób prawojazdy C+E pojezdzij trochę, zobacz czy cię plecy nie zaczną #!$%@? a hemoroid w dupie stanie się najlepszym ziomkiem, idź popracuj
Mieszkanie faktycznie dają z przydziału a jak ktoś się nie załapie


@Sauron300: no właśnie oprócz garnizonów zielony las t ciężko się załapać bez co najmniej 2 dzieci.

jak ktoś się nie załapie to jest dopłata ok. 800pln mieszkaniówki,


@Sauron300: świadczenie mieszkaniowe 390-900 pln zależy od garnizonu.

Reszta sama prawda.