Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Shin-chan: wygląda fejkowo, ale wiedząc z doświadczenia jacy #!$%@? geniusze zasiadają w spółdzielniach mieszkaniowych obawiam się, że jest to zupełnie legitne, hehe stare dziady ze spółdzielni będą za mnie decydować czy oszczędzać czy nie i będą mi wodę wyłączać, a może mnie #!$%@? stać i będę korzystał właśnie wtedy z wody XD
  • Odpowiedz
  • 29
@DzonySiara 100% legit, ziomuś który mieszka na osiedlu tej spółdzielni wysyłał wczoraj zdjęcie tej karteczki. Za grudzień ludzie podostawali po 400 zł dopłaty za wodę.
Kilka tygodni temu było głośno gdy ta spółdzielnia podniosła opłaty za ogrzewanie. Ludziom opłaty za chatę wzrosły z 700 do np 1300 zł. Z tego co się orientuję to spółdzielnia wycofała się z tego, ale jak widać próbują inna droga coś ugrać
  • Odpowiedz
Ale co ma zakręcanie wody to oszczędności? Jak ktoś chce oszczędzić to będzie używał mniej, jak będzie używał więcej to zapłaci więcej. Jaki ma to związek z wyznaczonymi godzinami?


@smk666: Utrzymanie ciepłej wody w obiegu kosztuje. Ja jak wyłączyłem na godziny inne niż ranne i wieczorne oszczędzam jakieś 5% ogólnych kosztów grzania wody.
  • Odpowiedz
@alteron: Tak tak, Fit for 55 które nie weszło w życie xD

Legislacja Fit for 55
Proces legislacyjny Fit for 55 potrwa do 2023 roku. Zmiany zapisane w Fit for 55 muszą zostać jeszcze zaakceptowane przez poszczególne państwa unijne oraz Parlament Europejski. Dlatego nowe wytyczne mogą zacząć obowiązywać najwcześniej w 2024 roku. Część z nich polega na nowelizacji już istniejących regulacji, np. dyrektywy w sprawie energii odnawialnej (RED) i dyrektywy o
  • Odpowiedz