Wpis z mikrobloga

końcem kwietnia kończy mi się umowa u obecnego pracodawcy. Robota jest nawet spoko, kasa na czas, ludzie też bardzo wporzo, jeżdżę busikiem i dostarczam towar do klientów ale ma ta praca swoje wady. Większość towaru to kartony luzem które nieraz muszę wnieść, potem dokładnie przeliczyć towar, a jak wrócę na firmę przed 15 to do końca dnia pracuję na magazynie z innymi. Pracuję tam od sierpnia zeszłego roku, i tak myślę co zrobić kiedy umowa mi się skończy, myślałem czy z takim expem nie uderzyć gdzieś na międzynarodówkę na busy (Bo lepsza kasa i nie musiałbym dymać na magazynie), czy zostać a w międzyczasie robić prawko na duże auto (Gdzie chociaż tacho jest i nie trzeba jeździć z oczami na zapałki). Prawo jazdy zamierzam zacząć robić jeszcze w tym miesiącu jak tylko ogarnę badania i PKK. Co zrobilibyście na moim miejscu? Lepiej zostać i dokończyć na spokojnie C+E czy spróbować czegoś nowego?
#pracbaza #zycietruckera #transport #prawojazdy #pytaniedoeksperta
  • 24
@staryalkus: jeżeli i tak planujesz zrobić C+E to na twoim miejscu nie bawiłbym się w busy. Spokojnie zrobilbym prawko, a przygodę z międzynarodówką zaczął już na dużym. W przypadku gdyby ten charakter pracy Ci nie odpowiadał, to zawsze zostajesz z prawkiem na dużego w kieszeni, które pozwoli Ci na znalezienie lepszej pracy wokół komina.
@staryalkus: na miedzynarodzie pojdziesz na 3/1 i bedziesz 504h w budzie... teraz podziel sobie 4500zl/504 = wyjdzie niecale 9zl/h
zostan gdzie jestes a jak potrzebujesz hajsu to sobie zorganizuj raz na jakis czas jakas inna robote -> wyjdziesz na tym lepiej
u mnie w robocie placa 400zl za kilka godzin w sobote, nie wiem ile zarabiasz u siebie... ale to juz bym wolal takie wyjscie
@2pac2: wiem ze to nie jest rozwiązanie na całe zycie, natomiast mi zależy na tym żeby zarobić jakieś lepsze pieniądze i wtedy mysleć co dalej. Nie mam żony, dzieci, nawet kobity nie mam więc nic mnie w miejscu nie trzyma a potencjalne zarobki kuszą
@staryalkus Nic zatem nie mogę zaproponować, ale po pierwsze to zjeżdżaj po 15, kawka na Orlenie, potrzeba w lesie, 5 minut dłużej na sklepie, itp., po drugie szukaj tylko na miejscu, żeby mieć jakieś życie. Są firmy gdzie na busie spokojnie wyciągniesz ponad 6k nie tyrając tylko normalnie pracując. Wysyłaj CV do cukierni, spożywki, mięsnych. Ci co dobrze płacą często nie szukają pracowników bo jest mała rotacja, ale są firmy w których