Wpis z mikrobloga

Nie wierzę, że to już koniec. Już nie ma innego serialu sci-fi na takim poziomie, o takim rozmachu i chyba nie zapowiada się, żeby był. Chyba, że istnieje coś godnego polecenia?
Po piątym sezonie, zmęczyła mnie ta wojna oraz polityczne #!$%@? i szczerze się cieszyłem, że szósty sezon to już ostatni. Ale wojna się zakończyła i dopiero teraz mogłaby się zacząć prawdziwa akcja. Tyle pytań bez odpowiedzi, kim byli stwórcy protomolekuły, czym są te 'entities' (nie wiem jak je nazwali w polskiej wersji) i dlaczego zniszczyły właśnie stwórców protomolekuły?
Tak samo, dlaczego na początku każdego odcinka dawali te wstawki z tą dziewczynką i jej bratem z Lakonii, jeśli nie zakończyli tego wątku? Tylko narobili smaku na więcej.
Szkoda mi strasznie, że to już koniec.
Trzeba będzie chyba sięgnąć po książki. Kiedyś przeczytałem 3 tomy, ale nie bardzo mi się spodobały i na tym to zakończyłem. Będę musiał to kontynuować.

#primevideo #seriale #theexpanse #scifi
Pobierz s.....5 - Nie wierzę, że to już koniec. Już nie ma innego serialu sci-fi na takim poz...
źródło: comment_1642194668Ma91O9UjfDCfZmHdYJQbOI.jpg
  • 25
Tyle pytań bez odpowiedzi, kim byli stwórcy protomolekuły, czym są te 'entities' (nie wiem jak je nazwali w polskiej wersji) i dlaczego zniszczyły właśnie stwórców protomolekuły?


@szymon465: W zasadzie to to jest tak skonstruowane, że zarówno twórcy protomolekuły, jak i "byty" to są rzeczy daleko poza ludzkim pojmowaniem. Zgodnie z tym, wcale nie jest tak, że do końca cyklu dostajemy bardzo szczegółowe odpowiedzi na ten temat i te dwa zdania które
Próbowałem oglądać Battlestar, on jest najmłodszy z nich wszystkich, ale i tak mi się nie udało.


@szymon465: oglądałeś miniserial? Bo może sobie skok na głęboką wodę zrobiłeś.
@Grewest: Nie pamiętam. A to nie było tak, że jako pierwszy odcinek był taki film?
Pamiętam, że na ziemi był jakiś naukowiec, babka robot, byli razem w domu a potem ona go zabiła. A potem jeszcze coś pamięta, że obcy i ludzie spotkali się na stacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Grewest: Ogólnie to bardziej mi chodzi o kwestie audiowizualne. Nie wątpie, że pod względem fabuły jest mocny. Ale odrzuca mnie starość tego filmu. No nie widzę sensu oglądania czegoś co nie zadowala mnie wizulanie.
Nie pamiętam. A to nie było tak, że jako pierwszy odcinek był taki film?

Pamiętam, że na ziemi był jakiś naukowiec, babka robot, byli razem w domu a potem ona go zabiła. A potem jeszcze coś pamięta, że obcy i ludzie spotkali się na stacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szymon465: tak, to był taki film. Ale widzę że dwa wątki połączyłeś w pamięci. Początkowo ten serial wydawał
@Grewest: @szymon465: Battlestar Galacita to świetny serial, jest tak dobry jak wprost proporcjonalnie spaprane zakończenie. Zakończenie nagrane na kolanie, na odwal się bo firma zamknęła serial. Wątki nie zakończone, nie wyjaśnione, napluli widzom w twarz. A mimo to warto obejrzeć, bo tak autentycznych postaci nie zobaczysz w żadnej innej opowieści. Historia ciekawa, stylistyka oryginalna -warto. ech...tylko to zakończenie.
@szymon465:

Taka luźna myśl, więc wybacz jeśli cię niepotrzebnie wołam.
Co do strony dźwiękowej to bardzo lubiłem tą bajkę. To uczucie niepokoju w tej scenie jest świetnie stworzone. Graficznie to taki oldschool science fiction lub bardziej space opery, więc choćby dlatego ta grafika jest interesująca. Ale sama jakość tej grafiki jest kiepska ze względu na nostalgię jestem przymknąć na to oko :p

Zakończenie nagrane na kolanie, na odwal się bo firma
Grewest - @szymon465: 

Taka luźna myśl, więc wybacz jeśli cię niepotrzebnie wołam....
Jestem w trzecim sezonie i spadku jakości jeszcze nie widzę. Może dysponujesz jakimś spisem jak to miało oryginale wyglądać? Dodam sobie to do zakładki i poczytam jak skończę serial.


@Grewest: Jęczenie ludzi na zakończenie BSG bierze się stąd że ludzie myśleli że wątki mistyczne w BSG to taka ściema jak w naszym świecie, a całe BSG to hard SF. No sorry to nie ten serial. To nie B5 (swoją drogą -
Już nie ma innego serialu sci-fi na takim poziomie


@szymon465: Jeśli lubisz dobre SF, a nie koniecznie tylko space sf, to polecam Rised by Wolves. W całej zalewie lipy ten serial wyróżnia się oryginalnością i ciekawą wizją. Niedługo drugi sezon.
@WH40K: Przez to, że nie ma serialu sci fi miałem na myśli dokładnie, takiego bardziej współczesnego scifi. Bo jednak jest np to BSG itd.

Rised by Wolves

Oglądałem na premierę xD Też czekam na drugi sezon. W sumie to nie wiem o co w nim chodzi, szczególnie ta #!$%@? akcja z tym wężem
@WH40K: Skoro mistyczne wątki będą czymś więcej, to myślę że mi się spodoba

Ten wyżej wspomniany był sobie kosmos też je ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak pomijając seriale, znasz może jakieś dobre książki w takim space operowym klimacie?