Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim.
Mam pytanie do osób na emigracji:
gdzie wyjechaliście i dlaczego akurat tam?
Czy wasz poziom życia się podniósł?
Gdybyś miał/a znowu emigrować, to wybrałbym/wybrałabyś to samo miejsce?
Jak u ciebie sytuacja covidowa?

Pytam, bo co częściej to z rodziną się nad tym zastanawiamy.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

#emigracja #pytanie
  • 9
@WscieklySmok Belgia pod koniec 2007
Dostałem ofertę. Wyjechałem bo w super pracy w Krakowie przenieśli mnie z biura blisko mieszkania do Zabierzowa. Stwierdziłem że jak mnie przeniosą to odchodzę i odszedłem
Podniósł się mocno ale już a Polsce nie narzekałem
Tak, czemu nie. Belgia jest w pytkę
Covidowo jak gdzie indziej. Szału nie ma.
Dzieci mam w pełni trójjęzycznw. Polski, angielski i francuski perfect. Z akcentem odpowiednim w każdym języku bo uczyły
@WscieklySmok: ciężki temat i niejednoznaczna odpowiedź.

gdzie wyjechaliście i dlaczego akurat tam?

Poczatek 2017 roku wyemingrowalem z rodzina do #belgia
Dlatego ze zdalnie dostalem oferte pracy w pelni z moim doswiadczeniem i umiejetnosciami przy ciekawych projektach. A takich ofert nie bylo duzo w tamtym momencie. Wczesniej zona miala rozmowe o prace w Brukseli wiec tez zaczalem szukac w Belgii. I ja dostalem prace jeszcze przed przyjazdem, a zona w koncu na
@login-znaki-alfanumeryczne: nie, my mieszkalismy w Brukseli 13 lat
mialy niderlandzki w zlobku, czyli w wieku 0,.5-2.5 roku, czyli oczywiscie nic nie pamoietaja
od 2.5 do teraz (9 i 11.5) chodza do szkoly gdie maja nauczycielki angielki i belgijki/francuzki, do tego w srody do polskiej
wiec te jezyki maja opanowane do perfekcji bo w sumie uczyly sie mowic jednoczesnie w 3 jezykach
niderlandzki chcialbym zeby umialy, ale niestety ni ema kursow dla
Jeszcze odnosnie zarobkow

Najwiekszym minusem sa gigantyczne podatki skutecznie blokujace wyzsze zarobki netto.
I bardzo wysokie ceny wielu uslug.
Propo zarobkow jakbym napisal na forum typu Polacy w Belgii ile zarabiam, w IT z wyzszym wyksztalceniem w Belgii, to bym dostal mnostwo komentarzy typu ze jestem debil ze za tyle pracuje. Natomiast to sa realia (na etacie, wlasna dzialalnosc to co innego) w Belgii. To ze ktos w budowlance na przyklad zarabia