Wpis z mikrobloga

  • 156
Kochani, pijcie ze mną kompot. Jeszcze dziś wprowadzam się do nowo zakupionego mieszkania. (ʘʘ)
Cieszę się tymbardziej bo udało mi się zdążyć przed podwyżkami stóp procentowych i załapałem się tani kredyt, że stałą rata i STAŁYM, podkreślam STALYM oprocentowaniem. Mimo że nie zarabiam wiele to bank poszedł mi na reke i rozłożyl wniosek na 30 lat. Będę płacił zaledwie 1500 zł msc, co stanowi 1/3 moich dochodów. Jestem kawalerem, nie mam dzieci i dużych wydatków, także nie muszę się bać o to czy starczy mi na splate.
Czy boje się inflacji? Nie bardzo. Wszyscy tylko widzą podwyżki, ale jakoś nikt nie mówi o tym, że także więcej zarabiamy. Dla mnie ta proporcja się nie zwiększa. Po prostu wszystko jest inaczej przeskalowane. Pozatym, wzrost wartości kredytu to także wzrost wartości mieszkania, bo chyba nie jesteście tak naiwni by wierzyć że ktoś kto zadłużył się na całe życie i posiada jedno z podstawowych dóbr niezbędnych do życia, sprzeda wam mieszkanie za połowę wartości kredytu? Po chwilowym przestoju rynek sam ponownie zweryfikuje ceny, a ludzie czy tego chcą czy nie będą musieli to zaakceptować, w końcu gdzieś trzeba mieszkać.
Dla wszystkich niezdecydowanych, radzę się pospieszyć, jeśli nie kupicie mieszkania jeszcze w tym roku, to w 2023 roku zapłacicie za nie podwojnie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #remontujzwykopem #chwalesie #wygryw #warszawa
daeun - Kochani, pijcie ze mną kompot. Jeszcze dziś wprowadzam się do nowo zakupioneg...

źródło: comment_1641888403icNZhhIaZlJUOLQ1odPx6i.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
Zero przyjemności z takiego odpoczynku jak potencjalnie ktoś się może gapić kiedy leżę bebechem do góry w basenie albo obalam piwerko przy grillu. Niby mój teren a nie mogę się czuć swobodnie tylko jestem zmuszony do pilnowania jakichś z dupy wyjętych zasad.


@smk666: Nad morze rozumiem również nie jeździsz w ogóle, bo ktoś na plaży będzie się gapił na bebech, więc się nie można zrelaksować? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@smk666: Ferma drobiu? Na tle dzisiejszych budynków te nawet dobrze wyglądają. Dla mnie zdecydowanie lepiej niż bloki z PRL w których wychowała się pewnie duża część wypoku. Wiadomo że lepiej sobie kupić działkę pod dużym miastem i wybudować dom za 3 mln.
  • Odpowiedz
Jak widać potrzeba #!$%@? się w cudze życie w narodzie silna i dlatego jedyna opcja w kurniku to rolety i życie w ciemnicy


@smk666: Jak wyżej... Moja rodzina co mieszka w okolicy domków jednorodzinnych ma plisy + firanki + zasłony, bo przecież ludzie zaglądają, ja rolety tylko na noc zasłaniam nie przejmując się, czy w ciągu dnia ktoś będzie zaglądał czy nie.
Kwestia nastawienia.
  • Odpowiedz
#!$%@?ąc od zarzutki/pasty - ja #!$%@?ę jaka ferma drobiu. Dzieci urodzone w czymś takim pewnie dostają trójkę na czoło. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@smk666: większość polaków nie ma większego metrażu, ale za to mają niższy standard
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daeun: ale bzdury :D dzisiaj PKO mi wypłacił kredyt hipoteczny, nie ma u nich czegoś takiego jak stałe oprocentowanie ( )
  • Odpowiedz
Takie rzeczy może napisać tylko nastolatek mieszkający z rodzicami w domu. Porównaj to teraz do osiedli po 10 budynków i 15 pięter, a to i tak bardzo mało.


@Daronk:
Wychowałem się w domu na wsi, teraz wynajmuję piętro domu w centrum Gdańska bo praca zmusza mnie do mieszkania w mieście (którego nienawidzę). Jak mi się skończy ten lokal to ile nie znajdę porównywalnego to #!$%@?ę pracę i wyprowadzam się gdzieś, gdzie
  • Odpowiedz