Wpis z mikrobloga

Uważam, że każde samobójstwo, a szczególnie młodego człowieka, powinno być wstydem dla całego społeczeństwa i systemu. Zdrowy człowiek chce żyć i będzie się walczył o swoje życie. Dziwi mnie to, jak bardzo temat zdrowia psychicznego, jest trywializowany. Zwłaszcza, że depresja może wyniszczyć, jak nowotwór złośliwy. Obecny technologia i rozwój, daje nam szansę, walki o jednostki najbardziej potrzebujące pomocy, jednak wciąż wyjątkowo mało się o tym mówi. Kocham życie i bardzo je doceniam i myślę, że wiele mógłbym dać od siebie, by pomóc innym ludziom. Tylko problem w tym, że wiele osób naprawdę potrzebujących jest totalnie niewidocznych. Skoro media tak mocno mówią o zagrożeniach jakimi są nowotwory, COViID czy inne choroby, to dlaczego choroby psychiczne są tak przemilczywane?
#przemyslenia
  • 3
@rankors: To prawda, dlatego ja staram się poszerzać wśród znajomych poglądy na temat dbania o swoje zdrowie psychiczne. To troszeczkę zmora XXI wieku i nasiliła się jeszcze bardziej podczas pandemii i izolacji. Niektórzy nie rozumieją tego typu problemów bo nigdy ich nie mieli, dla niektórych jest to też temat tabu lub boją się pójścia do psychologa/terapeuty ze względu na stygmatyzacje tego przez społeczeństwo.
@bakamarimo: social media i wogóle nieograniczony dostęp do mediów, też może by powodem. Zobacz, że w mediach jest zawsze wszystko piękne i idealne, potem tworzą się kompleksy i inne problemy. Dobrze, że to robisz, bo świadomość na temat zaburzeń psychicznych i higieny psychcznej leży i kwiczy. Spróbuj uświadomić kogoś, że schizofrenicy to nie szaleńcy, co chcą mordować wszystkich wokoło.