Wpis z mikrobloga

@tomasztomasz1234: wlasciwie zaden ksiegowy nie ogarnia u nas w firmie poszlo dzis pismo ze jak ktos dostal wyplate mniejsza to prosi sie o zgloszenie do kadr byc moze to po prostu niejasnosc w przepisach i beda wyrownania - szczerze to wspolczuje ksiegowym w chwili obecnej
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: wyszedłem wczoraj na spacer, parka przede mną o czymś tam dyskutowała i nagle słyszę głośne:

- JAK MAM JA, JAKO URZĘDNIK SKARBOWY, WYTŁUMACZYĆ LUDZIOM COŚ CZEGO SAMA NIE ROZUMIEM? PRZECIEŻ TO JEST CHORE


skisłem w środku xD
  • Odpowiedz
Spoko do 2 lat powinny wejść odpowiednie poprawki ustaw (


@kamolek: ale wejdą rozporządzeniami które po dwóch latach ktoś podważy i wszystko to w #!$%@? będzie nieważne bo powinni poprawić ustawą,
stan prawny państwa polskiego na dzień 10.01.2022 to #!$%@? WIE ale jakoś to się jeszcze kręci; orzekają sędziowie którzy nie powinni być sędziami, funkcjonuje trybunał który funkcjonować nie powinien, istnieją sobie rozporządzenia które nie mają mocy ale dostaje się na
  • Odpowiedz
ja #!$%@? przecież dopiero 10 stycznia a ludzie już wypłaty za styczeń dostali?!


@pablo397: w internecie słyszę dwie wersje tłumaczące ten fenomen.
– wersja 1: budżetówka dostaje pensje z góry
– wersja 2: podobno liczy się data wypłaty, a nie to, za który miesiąc to wypłata, więc polski ład dotyka już wypłat za grudzień

Nie wiem, ile w nich prawdy
  • Odpowiedz
– wersja 2: podobno liczy się data wypłaty, a nie to, za który miesiąc to wypłata, więc polski ład dotyka już wypłat za grudzień


@tomasztomasz1234: Zawsze tak było. Jak wypłacasz pensję za grudzień w styczniu, to podlega już przepisom z nowego roku. Dlatego część firm wypłaca pensję za grudzień wcześniej niż normalnie, żeby wypłacić ją jeszcze w grudniu.
  • Odpowiedz
@memento_mori nie ma się co dziwić skoro nie mieli żadnych szkoleń xD rząd nie słuchał ani naczelników US ani ekonomistów,że są buble to jak szeregowy pracownik ma to ogarniać xD
  • Odpowiedz