Wpis z mikrobloga

halo Mirki, będę się przymierzał do zakupu w końcu swojego sprzętu. Buty chcę wziąć nowe, a deskę i wiązania używki, żeby się nauczyć jeździć.
Teraz tak, mam 195cm i jakieś 92-94kg wagi, planuje kupić deskę +/- 160cm, wolałbym coś krótszego żeby łatwiej nią manewrować.
Na co zwracać uwagę przy kupnie używanej deski i wiązań?
Po czym poznać znaczne zużycie sprzętu? Czego unikać? Jakich firm? Jakich firm szukać?
Czy jakieś +/- 500zł na używaną deskę i wiązania będzie ok? To sprzęt na jakieś 2 sezony.

Druga sprawa, jakie buty kupić? Jakich marek?

Trzecia sprawa, chciałbym odwiedzić Gruzję (Gudauri) lub skoczyć w Alpy w przyszłym sezonie. Gdzie polecacie jechać? Włochy? Austria?
Zależy mi na wyjeździe na tydzień, typowo na deskę, nic innego mnie nie interesuje. Śniadanie - deska - kolacja - spanko. Totalnie budżetowo.
Możecie mi coś polecić?
#snowboard
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@paco_: jak masz 195 to zwróć uwagę na to że deska musi byc szeroka na początek163 ci wystarczy , szukaj też butów z małą skorupą moje byrtiny rozmiar 46 są 3 cm krótsze od Salomonów
Od modelu, najlepiej to wszystko mierzyc razem. Ja mialem taka sytuacje ze z deski wide volkl coal buty salomon maalmute wystawaly 4cm .Ogolnie producenci zew skorupy robia co 2 czasem 3 numery a reszte precyzuja wkladka wewnetrzna.Rozmiar deski dobieraj glowni do wagi poniewaz deska nie zmierzy Twojego wzrostu antomiast bedzie wiedziala ile wazysz oddajac o w zachowaniu mniej lub bardziej przewidywalnym przy odpowiednim jej dobraniu. Nie pisalales co chcesz robi ale podejzewam
@leszek-pankiewicz:
cenne informacje, dzięki.
Na początek all mountain, będę celował w średnią twardość i raczej cambera.

Lepiej kupić buty i do nich deskę i wiązania czy najpierw deskę i wiązania i do nich dobrać buty?
Jakie buty wybrać? Jakich marek?
Jestem początkujący więc nie chce wydawać 2k na buty, da radę coś kupić za +/- 500 zł?