Wpis z mikrobloga

@Wasky: mialem to samo kilka miesiecy przed nowym rokiem, multikino, Lodz, jakosc jakbym ogladal nagrywane kamera - w scenie z czerwiem bylo widac czarny ekran, w jasnych scenach, ekran #!$%@? jak stol sp Durczoka. Jedyne co moge Ci polecic Mireczku to napisac reklamacje - ja korzystajac z formularza kontaktowego napisalem o co biega i w ile osob bylem, ugralem 3 vouchery na darmowe wejscia do konca roku (ze 3 tygodnie czekalem
@Wasky: W teorii np. w CC każda sala raz na dwa tygodnie powinna być przetestowana i skorygowana pod kątem obrazu (obiektywy potrafią w dłuższym przedziale czasowym lekko się rozregulowywać).

Większość nowych kin to już projektory laserowe, ale w przypadku pozostałych (lampy ksenonowe) obraz też może ciemnieć i delikatnie migać wraz ze zużywaniem się lampy ( stąd co jakiś czas się ją „kalibruje” żeby uniknąć tego efektu).

Z mojego doświadczenia: CC Wroclavia
@skaczaca_meksykanska_lama: Miałem iść na Diunę w imaxie ale mi się nie udało, bo strasznie krótko to puszczali w imaxie (chyba raptem dwa czy trzy tygodnie), po to żeby zrobić miejsce na Eternals ( ͡° ʖ̯ ͡°). Szkoda, bo nigdy nie byłem na imaxie, a podobno roznica jest naprawdę spora względem standardowych obrazów.