Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jeden Mirek sprzedał dobrego tipa, ale nie wiem czy dobrze rozumiem jak to działa.

Czy ja dobrze rozumiem, ze na drobny sprzęt AGD są udzielane kredyty na 0%, gdzie spłacać zaczyna się to po pół roku? Czy dobrze rozumiem, ze wcześniejsze spłata to także zwrot prowizji i zapłaconych odsetek?

Przecież to się mega opłaca przy dzisiejszej inflacji. To działa tez dla kredytów udzielanych dla przedsiębiorców?

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, bo to wydaje się za proste.

#ekonomia #pytanie #kredyt
  • 14
Czy ja dobrze rozumiem, ze na drobny sprzęt AGD są udzielane kredyty na 0%, gdzie spłacać zaczyna się to po pół roku?


Jeżeli masz rrso 0% i spłatę za jakiś czas to tak

Czy dobrze rozumiem, ze wcześniejsze spłata to także zwrot prowizji i zapłaconych odsetek?


zależy od umowy kredytowej

Przecież to się mega opłaca przy dzisiejszej inflacji.


Pewnie, o ile pieniądz którego dziś nie wydasz jakoś skutecznie zainwestujesz

@ZaplutyKarzelReakcji:
@ZaplutyKarzelReakcji: Były sprzedawca RTV-AGD here.
1. Tak, naprawdę kredyt z 0% bez haczyku;
2. Nie tylko na drobny sprzęt, można i na wielki też, ale tylko na taki, którego się chciało pozbyć;
3. W cenie trochę wygórowanej jak na ten towar. Może nie zbyt, ale nie jest to cena promocyjna. Ale frajerzy nie zrozumią. Bo kredyt 0%.
4. Kredyt udziela nie sprzedawca bezpośrednio, a oddział kredytowy albo zewnętrzny Januszbank. Z prawdopodobieństwem
@ZaplutyKarzelReakcji:

Czy dobrze rozumiem, ze wcześniejsze spłata to także zwrot prowizji i zapłaconych odsetek?

???
Źle rozumiesz.
Zależy od umowy kredytowej.
Można nawet dostać dodatkowe opłaty: 1. Z tytułu rozpatrzenia wniosku o zmianę harmonogramu spłat; 2. Z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy.

Nie rozumiem o jaki zwrot prowizji i odsetek ci chodzi, bo pytania było o kredycie z 0 zł prowizji i 0% odsetek. Dostałbyś to zero z powrotem po zapłaceniu kary
W cenie trochę wygórowanej jak na ten towar. Może nie zbyt, ale nie jest to cena promocyjna. Ale frajerzy nie zrowumią;


@Janusz44: Zaopatrywałam całą kuchnie i łazienkę w AGD w racie za 0% i ceny były takie same lub niższe niż w porównywarkach cen, na Allegro - do tego promocje zrobił 5 produkt za 1zł. Także śmiem się nie zgodzić.

Nie tylko na drobny sprzęt, można i na wielki też, ale
@ZaplutyKarzelReakcji:

Jeżeli nie ma żadnych dodatkowych kosztów to jest to lepsze od zapłacenia od ręki


To tak, racja.
Ale...
1. Cena w takiej akcji nie będzie cena promocyjna. Wolałbym zapłacić już dziś 500 zł niż wziąć kredyt na 700 zł nawet bez %. Trzeba wiedzieć jakie są ceny i właśnie niegdy nie widziałem niskich cen w tej akcji. Może być podasz konkretny przykład. Najpierw — cena.
2. Inflacja inflacją, ale nie