Wpis z mikrobloga

Po 7 latach używania ATH-M50x zdecydowałem się na wypróbowanie nowych słuchawek. Wybór padł na świeże Beyerdynamic DT 700 Pro X, choć wahałem się by jednak wziąć DT 1770 Pro.

Dzisiaj w końcu rozpakowałem słuchawki z serii Pro X, mniej więcej 2x droższe od posiadanych ATH, lecz mimo wszystko będę je najprawdopodobniej odsyłał (). Obie pary głośników porównywałem na wzmacniaczu FiiO K3, słuchając głównie EDM/Dubstep, tak aby skonfrontować mój ulubiony bass. Po krótkich testach stwierdziłem, iż jednak w moim prostym guście ATH ma dużo przyjemniejszy wydźwięk przy takiej muzyce, a szczególnie przy podkreślaniu bassu. Co więcej, dość zdziwiłem się, iż Beyerdynamici były dla mnie mniej wygodne ze swoimi welurowymi padami, od tych stockowych w ATH, a przy tym dość nieprzyjemnie grzały w uszy.

Czy myślicie, iż powinienem dać więcej czasu Beyerdynamicom? Być może ATH są po prostu lepiej wygrzane przez te 7 lat?
Jakie inne słuchawki polecilibyście mi do wspomnianego gatunku muzyki? Może zainwestuję jeszcze w lepszy wzmacniacz, wypróbuję wspomniane DT 1770 Pro posiadające pady podobne do tych z ATH, albo po prostu zostanę z ATH na dłużej.

#sluchawki #audiotechnica #ath #beyerdynamic
Pyxelr - Po 7 latach używania ATH-M50x zdecydowałem się na wypróbowanie nowych słucha...

źródło: comment_1641671737flj6EdDwmhdxbl3Jns9jj1.jpg

Pobierz
  • 17
@Pyxelr: to nie jest kwestia wygrzania, ona ma charakter marginalny, bardziej to cecha samych słuchawek i ich charakteru. Audio-Technica słyną z ciepłych, melodyjnych słuchawek (szczególnie zamkniętych), a Beyery są bardziej analityczne ze spiczastą górą
@Pyxelr: Beyery to trzeba wygrzać ze 100h lekko. Ale do takiej muzyki jak mówisz to tak średnio bym powiedział. One się charakteryzują bardzo szeroką sceną. Trzeba się dobrze pobawić equalizerem, żeby podbić im bassy, a i tak "jebnięcia" się po nich nie spodziewaj. Ciężko ot, tak coś doradzić. Ja polecam się wybrać do jakiegoś lokalnego sklepu audio i dopasować coś pod siebie. Ja np. byłem mega napalony na Bose, które też
@Atreyu: @franaa: Wielkie dzięki, mireczki. Dokładnie, w skrócie można powiedzieć, iż szukam słuchawek z „jebnięciem”, czego niestety nie doświadczyłem po beyerach. Pewnie wybiorę się jeszcze do lokalnego sklepu, choć w Rzeszowie nie będzie tak łatwo ze znalezieniem lepszych słuchawek na wystawie. Mam też nadzieję, że kiedyś FiiO wystawi jakieś nauszniki, bo mam ich model FH7 i dają czadu bez wzmacniacza nawet na iPodzie.
@franaa: A no to niewiele nas dzieli xd. Faktycznie, Rzeszów ma salon Top Hi-Fi z salą odsłuchową, gdzie dysponują dość sporym asortymentem audiofilskiego sprzętu. Zatem odsyłam Beyery i wybieram się do nich na testy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pyxelr: Jeśli chodzi o słuchawki na kablu to też mi chyba najbardziej odpowiada profil ATH. Aż muszę któreś Sony sprzedać i kupić jakieś nowe xD

Ale nie ukrywam, że na codzień to Soniaki XM3 są moim wyborem. A na kablu z dragonflyem to już w ogóle niszczą, kiedyś muszę sobie własny sprawić, ale ta cena :(
@franaa: Ja w sumie używam tylko przewodowych, choć może i kiedyś przekonam się jeszcze do bezprzewodowych. Lokalnie korzystam ze wzmacniacza FiiO K3 (wcześniej miałem E10k) i jest ok. Może kiedyś kupię coś większego w stylu FiiO K9 Pro, ale to już pewnie nie wycisnęłoby o wiele więcej z ATH i musiałbym przeskoczyć na bardziej audiofilskie słuchawki.
Poza domem używam zwykłego iPoda Touch z FiiO FH7 i brzmi wystarczająco, ale też kiedyś
@Pyxelr: Miałem ostatnio okazję przetestować te Technicsy co mają 2 głośniki. W sensie tweeter dodatkowy. Jakie to jest #!$%@? złoto na audiolabie. Ale one 2,5k stoją, a ten audiolab coś koło 2k.

Nie dla chłopa to xD
@Pyxelr: pomyśl że wielu lubi właśnie beyery, a jeszcze bardziej ich otwarte warianty. To kwestia gustu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam na co dzień korzystam z ATH W1000Z i to jest idealnie w moje preferencje i zgodnie z charakterem tych Japończyków
@franaa: @Atreyu: Dzisiaj trochę powertowałem internet, i mam przeczucie, że idealnym wyborem będą słuchawki Ultrasone Pro 900i. Przede wszystkim charakteryzują się mocnym bassem, a ich konstrukcja jest niemal identyczna do ATH-M50x.
Także postaram się sprawdzić, czy mają je w salonie i przetestować.
@Atreyu: @franaa: @tomek_wcale_nie_tomek: Dzisiaj porównałem Ultrasone Pro 900i oraz Meze 99 Classics i wybór padł dość szybko na Meze!

Ultrasoniaki jednak mają tak podniesiony bas, że aż trzęsie się szyja oraz ciężej skupić się na reszcie instrumentów. Gdy jeszcze włączyłem "Bass boost" w zmacniaczu FiiO K3s, to nie dało się niczego słuchać.
Meze natomiast prezentują dużo głębszy i wyrazistszy dźwięk, a bass jest wręcz idealnie podniesiony. Poza tym oczywiście
Pyxelr - @Atreyu: @franaa: @tomekwcalenietomek: Dzisiaj porównałem Ultrasone Pro 900i...

źródło: comment_1642546162EcgYnh7Sp5qQpKLmgu5sMp.jpg

Pobierz