Wpis z mikrobloga

Paczka z Rosji. Na poczcie rosyjskiej pokazuje że 27 grudnia paczka została przekazana do PL. Na stronie poczty polskiej najnowszy status z 22 grudnia że dopiero wyszła z Moskwy. Dlaczego od 9 dni roboczych poczta polska nie potrafiła zaktualizować statusu że już jest w PL ani co się z nią dzieje, to zawsze tyle trwa?

#pocztapolska
  • 11
@hiperchimera: no ja wiem że poczta polska się rządzi swoimi prawami, ale nie mam doświadczenia z paczkami zza granicy (poza aliexpress o których zapominam i nie sprawdzam statusu nawet), więc nie wiem czy to standardowa sytuacja i po prostu czekać, czy już coś jest nie tak ¯\_(ツ)_/¯
@Kien: Skoro przesyłka nie została zeskanowana w Polsce przez Pocztę Polską. To skąd mają informacje, że została dostarczona do Polski i przekazana do dalszego doręczenie ¯\_(ツ)_/¯.

Chyba, że nie będzie obsługiwała jej PP tylko jakiś inny przewoźnik.
@haosek: no skoro jest taka informacja to chyba dlatego że sami ją zostawili w PL i po swojej stronie zaznaczyli że przekazali. Ja myślałem że takie przekazanie jest dwustronne, tzn wymaga od razu zeskanowania paczki przez polskiego operatora i jak jest status tam, to tutaj też powinien być. A to wygląda tak jakby rusek ją przywiózł do PL, zostawił, i tak sobie od 9 dni roboczych leży w tej Warszawie i
Pobierz Kien - @haosek: no skoro jest taka informacja to chyba dlatego że sami ją zostawili w...
źródło: comment_1641655920HYzoFbsQ6Ce2zvF8UtsSmr.jpg
@Kien: bez jaj, mam DOKŁADNIE tą samą sytuację (oprócz tego że u mnie jest list a nie paczka): 27.12 Ruscy pokazują, że dotarło do Polski, a na trackingu PP ostatni status jest z 22.12, że list wyszedł z Rosji.

Też dałem wpis pod hasztagiem #pocztapolska
Tyle dobrze, że nie wygląda to teraz jak jakaś randomowa sytuacja z zaginięciem przesyłki.