Wpis z mikrobloga

@jacas: ja tam widzę raptem 15 minut daily, potem 3 spotkania związane ze scrumem, które są co dwa tygodnie, bo może jeszcze nie doszło do ciebie, ale ktoś płaci za tę pracę i ma swoje priorytety, co ma być robione i na kiedy i chciałby, żeby wszyscy rozumieli co jest do zrobienia i chciałby też wiedzieć co przez te dwa tygodnie zrobiliście. Poza tym widzę spotkania opcjonalne, więc jak jesteś asocjalny
@WyjmijKija: wyjmij kija ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisałem to pół żartem pół serio, stąd tag #sprintyjacka. Swoją drogą od kiedy to wrzuciłem już dodali kolejne godzinne spotkanie na jutro, najgorsze że 15-osobowy team i później nawet z 15-minutowego standupu się robi pół godziny codziennie
@jacas: Niezła patola. Pracowałem kiedyś z teamem po takiej Julce. Krokiem pierwszym było zaoranie wszelkich spotkań na których devowie nie dawali wartości biznesowej (-30% spotkań w kalendarzu), potem wybranie dyżurnego na mniej ważne tematy a na koniec ułożenie spotkań tak by bloki czasowe dawały szansę na kreatywną pracę.