Wpis z mikrobloga

Uszanowanko!

tl;dr:


Dlaczego aplikacja X nie działa?
Nie wiem. Mogę tylko zgadywać, bo caly czas żadnego oficjalnego komunikatu nie było. Wydaje się że Wykop zaczał wprowadzać dodatkowe zabezpiecznia, przez co zmienił zachowanie aplikacji korzystających z #wykopapi. Na tę chwilę zmianą jest dodatkowa konieczność przejścia przez 2FA, zaraz po zalogowaniu.
Dodatkowo, z tego co obserwuję, api jest niestabilne co jak strzelam, że wynika z tego że na bieżąco pracują nad zmianami od czasu do czasu deployując na produkcję. Nie znalazłem jeszcze osoby, która by wiedziała co sie dzieje i co ludzie korzystający z api powinni robić ¯\(ツ)_/¯

Oficjalna apka
Z tego co zrozumiałem oficjalna apka dostała niedawno update, który zawierał zmiany potrzebne do wspierania nowych zabezpieczeń link.
Oficjalna apka powinna działac
poprawnie dla wszystkich jezeli chodzi o 2FA, ale widząc że ludzie zgłaszają że i tam rzeczy nie działają to zrzucałbym winę na tą losową niestabilność, na którą nikt nic nie poradzi.

Oryginalny OWM
Tutaj się robi ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Według tego co widzę, to OWM nie działa dla ludzi, którzy mają właczone 2FA ze wzgledu na zmiany w #wykopapi, ale jednoczesnie nie działa dla wszystkich pozostałych z powodu buga w apce.
Jako że api zwraca teraz http 401 z nowym kodem błędu, OWM stara się niepotrzebnie odświeżyć token, udaje mu się to więc próbuje ponownie pobrać ostatnio pobierane dane. Znowu dostaje 401, a że dalej trzeba przejść przez 2FA wiec no znowu odświeża token. Przy uruchomieniu apki lecą calle o powiadomienia, wiadomości prywatne i gorące/mirko. W efekcie apka jest zapetlona i to równolegle aż 3 razy, próbując w kółko, bez konca odświeżyć token, co efektywnie wyczerpuje limit zapytań do api, co kończy się tym, że wszyscy zaczynają widzieć błąd o przekroczonym limicie.

Klon OWM aka Wypok
Przed chwilą opublikowałem do kanału beta wersję z nowym ekranem, na którym można wpisać kod z Authenticatora i
odblokować apkę. Nie jest zrobione to idealnie i spodziewam się że komuś coś nie zadziała, ale no tyle moge zaproponować mając ograniczony czas, a nuż komuś to już rozwiąże problem.
W nowej wersji dalej będą zdarzać się Connection Resety czy błędy przy logowaniu, na to nic nie poradzę :/

Pozostałe zmiany
Wersja 1.2.14 wprowadza zmianę w ustawieniach trybu nocnego, która wprowadza nową opcje: tryb automatyczny, który będzie podążał za ustawieniami systemu.

Co dalej?
Będę obserwował co się dzieje, postaram się reagować na zmiany w api i będe czekał na jakiś komunikat żeby wiedziec na czym stoimy ¯\
(ツ)_/¯
Jeżeli beta będzie stabilna, nowy ekran trafi do stabilnej wersji za parę dni

Linki
dla przypomnienia:
Wpis "ocoho" z forkiem: https://www.wykop.pl/wpis/60144147/uszanowanko-wyszedl-dlugi-wpis-wiec-na-poczatek-tl/
Apka do pobrania: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.github.wykopmobilny
Strona projektu: https://github.com/otwarty-wykop-mobilny/wykop-android
Zgłaszanie bugów: #owmbugi (albo bezpośrednio na Githubie, albo na privku, jak wygodniej)

#otwartywykopmobilny2 #otwartywykopmobilny #wykopmobilny #wykop
Pobierz osiemnascie - Uszanowanko!

tl;dr:
SPOILER

Dlaczego aplikacja X nie działa?
Ni...
źródło: comment_1641462319x7psfo1dLOpuC7BuFRR7AR.gif
  • 42
Na tę chwilę zmianą jest dodatkowa konieczność przejścia przez 2FA, zaraz po zalogowaniu.


@osiemnascie: na Wykop Connect od lutego 2019 jest wymagane, na aNd401dAPp co najmniej od miesiąca (jakoś wtedy sprawdzałam), na kluczu z Mikroblog+ Android od początku jego istnienia
@tpap: Jak sprawdzałem to dostawałem błędy z 2FA na kluczu swojej apki i tak samo @kebab_z_ostrym, więc najwyraźniej właczyli dla wszystkich aplikacji.
Plus dla jasności: tutaj nie jest mowa o 2FA "w ramach" Wykop Connect, tylko po przejściu przez 2FA na Wykop Connect dodatkowo każdy call potrafi się wywalić że 2FA jest wymagane. Wiec flow jest takie że logujesz się, wpisujesz kod authenticatora i chwilę później musisz jeszcze raz wpisać
@lyczko: @tacka: @AltCtrlDelete: Czy jak Wam wyskakuje pytanie o 2FA to apka pod spodem się ładuje? Jeżeli nie wpiszecie kodu możecie korzystac z apki? Jeżeli tak to gdzieś zrobiłem błąd i popatrze żeby to poprawić, jeżeli włączacie apkę i wyskakuje od razu prośba o 2FA a pod spodem pusty ekran to tak #wykopapi działa i tego nie przeskoczę :/

U mnie się trochę uspokoiło, i jak wcześniej mialem raz
@lyczko: To niestety nie widzę co mógłbym z tym zrobić. To api decyduje kiedy pytać o 2FA i jest to calkowicie poza apką :/ Moge zasugerowac żeby się jeszcze raz zalogować i a nuż to coś zmieni i api uwierzy Ci ze już się uwierzytelniłeś
@osiemnascie: Wczoraj zainstalowałem Twoją apke v1.2.14 i widzę że nie radzi sobie, gdy w telefonie nie ma aplikacji Youtube. Stara wersja wykopu 1.0.3.0 daje wybór otwarcia filmu w NewPipe lub Operze.

Czyściłem dane i dalej nic, apka się zamyka gdy klikam w link z filmem.
@abc3: Możesz sprawdzić czy masz włączoną w ustawieniach opcję "Użyj odtwarzacza YouTube"? Jeżeli nie masz zainstalowanej oficjalnej wersji powinna być domyślnie wyłączona. Jeżeli masz ją odznaczoną a mimo to coś nie radzi sobie to będę Cie prosił o opisanie co dokladnie się dzieje (np o link ktory nie działa)
W przypadku odznaczenia tej opcji otwieranie linku youtuba jest delegowane do systemu i to system (zgodnie z Twoimi ustawieniami) otwiera konkretną aplikację
@abc3: Jednak widzę jakiegoś crasha od Ciebie i to mi wygląda jakby coś było nie tak z konkretnie Twoją instalacją, jakby coś było źle spakowane do pliku apk pod Twoją konifgurację ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Postaram się zerknąć na to okiem i spróbuję wymyślić coś tak zeby w wersji 1.2.15 już tego nie widział. Bo ogólnie oczekiwane zachowanie jest że ma działać tak jak oryginalny OWM a
Pobierz osiemnascie - @abc3: Jednak widzę jakiegoś crasha od Ciebie i to mi wygląda jakby coś...
źródło: comment_1641827115HDVcd8wwFVukFNj4aYgcVz.jpg