Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@dzoli: xD praca za najniższą a pracownik traktowany jak pies, to pewnie wymysl kierownika który chce wyrobić jak najwięcej normy na swoim punkcie zeby się premie mu zgadzały w kieszeni. Jakbym miał możliwość pracy gdzie indziej z miejsca poszłoby wypowiedzenie, a jakby się ludzie przyłączyli to by nas kiero przeprqszal i po nogach całował żebyśmy wrócili.
  • Odpowiedz
@dzoli: Pracowałem na Shellu przez 5 miesięcy, byłem od wszystkiego.

Ale najlepszy numer był na nockach - jak byłem w sklepie (od 23 do 5) i wszedł klient, to musiałem wyjść ze sklepu i stać przed drzwiami xD. Miało to w jakiś sposób wpływać na złodziei.
  • Odpowiedz
  • 228
Ale o co wam chodzi?
Mnie to wygląda jakby w pewnym momencie pracownicy przegieli pałkę?
Kołchoz? Bo są jasne opisane zasady?
Proszę was. Dla wykopków piwniczakow na utrzymaniu mamy to chyba do pracy się idzie kiedy się chce i robi co się chcę. A kierownik spełnia każda zachciankę.
  • Odpowiedz
@dzoli: Nie licząc punktu o odbieraniu telefonu i oddzwanianiu natychmiast oraz punktu o przerwie to uważam ze cała reszta jest jak najbardziej na miejscu tylko może ubrałabym to wszystko w inne słowa bo wyszło takie pismo pretensjonalne, pisane w emocjach i na kolanie.
  • Odpowiedz
Macie odbierać telefony i oddzwaniać... no chyba nie xD w takim wypadku pracownik pełni dyżur, bo pozostaje w gotowości do świadczenia pracy. A za dyżur należy się wynagrodzenie, nawet jeśli jest pełniony w domu
  • Odpowiedz
  • 46
@eragonn14 lol nie, za gotowość do pracy mój drogi placi się minimum place minimalną. Pracodawca może ewentualnie zrobić dyzury telefoniczne, max 4h w dniu pracy.
Kto Ci takich bzdur nagadał, w dzień wolny pracownik nie ma obowiązku odbierać telefonów
  • Odpowiedz
  • 91
@jacjag dokładnie i taki dyżur też może trwac max bodajże 13h, a w dni pracy jeszcze krócej, bo pracownikowi należy się 11h nieprzerwanego odpoczynku dziennie, no i jeszcze "weekend" 35h nieprzerwanego odpoczynku tygodniowego. Bycie pod telefonem = brak odpoczynku, takie jest prawo pracy.
  • Odpowiedz
@Finepl no zwłaszcza żądanie odbierania telefonów po pracy, całkowicie normalne xD po pracy to mogę sobie wsadzić w dupe numer, a kierownik nie ma prawa szczeknąć.
No chyba że dyżury telefoniczne, ale to proszę dodatkowo płacić.

Kierownik 0 charyzmy, nie potrafi w rozmowie przekazać tego co chce i potem pisze takie elaboraty, które na następny dzień masz w nosie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 32
@So_I_Scream jak się dla kogoś jest zbyt dobry to potem się zbiera tego owoce. Wiem to z doświadczenia.
Pierwszy krok zrobiony.
Następnym jest stopniowa wymiana kadry i nie dopuszczenie drugi raz do takiego dziadostwa.
Jeżeli nigdy nie kierowałeś zespołem to nie zrozumiesz.
Niestety bardzo cienka granica jest od fajnej luźnej atmosfery, ale trzymania się zasad i wypełniania obowiązków do wykorzystywania przez pracowników Twojego zaufania w każdym możliwym momencie na swoją korzyść i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@dzoli: ogólnie też pomysły i zasady to nic nadzwyczajnego i strasznego. Ale wypowiedź cała jest źle tu skonstruowana, odczuwalny ton jest właśnie taki poniżający trochę, pod tym wszystkim widzę jak jest mi w podtekście mówione "ty robaku pracowniku, niewolniku,ciesz się że masz robotę u nas, a teraz przeproś"
  • Odpowiedz