Wpis z mikrobloga

  • 10
87 + 1 = 88

Tytuł: Przebudzenie Lewiatana
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
ISBN: 9788374809153
Tłumacz: Marek Pawelec
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 544
Forma książki: książka
Ocena: ★★★★★★

Przebudzenie Lewiatana to spaceopera z głównym wątkiem detektywistycznym. Elementy science-fiction są tu praktycznie znikome. Fabuła jest przedstawiana z perspektywy dwóch bohaterów.

Jim Holden jest pierwszym oficerem statku kosmicznego Canterbury, wraz z załogą trafiają na opuszczony statek Scopuli. W trakcie jego wizji lokalnej odkrywają, że jest to pułapka i to udana, wskutek której ZMIENIAJĄ SIĘ LOSY WSZECHŚWIATA. Drugim bohaterem jest detektyw Miller, który pracuje nad nietypowym śledztwem. Tropy śledztwa sprowadzą do spotkania obu panów.

Zabierając się do lektury mniej więcej byłem świadom czego się spodziewać (parę lat temu widziałem dwa sezon serialu na podstawie tej powieści). Niestety, trochę się zawiodłem. Największymi wadami tej książki są bardzo naiwne rozwiązania fabularne (w spoilerach wymieniłem parę) oraz czasami słabe dialogi. Pomimo wad przez większą część książki miałem przyjemność z czytania tej lektury. Do plusów mogę zaliczyć koncepcję świata (Ziemia, Mars, Pas).


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz Certis - 87 + 1 = 88

Tytuł: Przebudzenie Lewiatana
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: ...
źródło: comment_1641418418eE1Vte11N8YxeTC5kUrlWE.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.5 / 10) (8 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 358
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-17 - Użytkownik Saper86 ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-02-24 - Użytkownik BoKoR ocenił na: ★★★★★★★