Wpis z mikrobloga

Z tego wszystkiego zastanawia mnie co Boniek miał w głowie zatrudniając Jerzego Brzęczka z Wisły Płock. Minął tydzień od odejścia Sousy, a w mediach padają takie nazwiska jak Giampaolo, Szewczenko, Pirlo, Prandelli, Cannavaro. I zamiast wybierać coś z tych kierunków, przede wszystkim Włochów, których niby tak dobrze zna i mieszka tam od X lat, to wybrał trenera z polskiej ekstraklasy. Zmarnował tą decyzją 3 lata i na ostatnią chwilę go zwolnił, i na szybko ratował się zagranicznym trenerem. A na sam koniec Zbigniew Boniek nie widzi w tym nic złego, żadnej swojej winy.. czujecie tą sytuację? Sam byłem i dalej jestem za zagranicznym trenerem i byłem również zwolennikiem Sousy, ale na chłodno patrząc - to nie mogło się udać. Koleś w każdym klubie w którym był to robił syf, i zrobił też u nas. Boniek zamiast wybrać mądrze, to #!$%@?ł nas z deszczu pod rynnę. Jego głupia decyzja z 2018 roku wywołała efekt motyla i załatwiła nam brak trenera zagranicznego na X kolejnych lat, bo dodatkowo wybrał nam jeszcze gościa, który uciekł przed barażami i teraz pewnie nikt z PZPN nie myśli nawet o kandydaturach wymienionych wyżej.

Prezesie Kulesza, obym się mylił i zaskocz nas pozytywnie. Żadnych Probierzy etc, niech nikomu nawet w PZPN nie przejdzie to przez głowę. I to nie jest oznaka braku szacunku do tych ludzi, ale dajcie spokój. Pierw niech osiągną coś na arenie międzynarodowej.
#reprezentacja #mecz #pilkanozna #kanalsportowy #weszlo
  • 23
@iksboks: a czy aby na pewno tacy trenerzy byli dostępni? I sytuacja dla trenera teraz jest bardziej korzystna, niezakwalifikowanie sie w takim ukladzie jaki jest teraz nie obciazy konta trenera. Mozliwosc pracy z mimo wszystko reprezentacja powyzej sredniej w skali europy, mozliwosc w krotkim czasie sprobowania swoich sil na MŚ i wypromowania nazwiska praktycznie bez ryzyka... te oferty wcale nie powinny nikogo dziwic, oraz to ze teraz jest ich wiecej.
@iksboks: Bońkowi mocno zależało na tym aby selekcjonerem był Polak, często mówił w wywiadach, że z reprezentacja z polskimi trenerami osiągała największe sukcesy. A dlaczego buzzer? Chyba w hejt parku mówił, że zawsze kiedy rozmawiał z Brzęczkiem, był zaskoczony jego wiedzą o piłce czy coś w tym stylu, jeszcze pamiętam, że tematem przewodnim, kiedy wybrano Brzęczka na selekcjonera była potrzeba rządzenia twardą ręką przez charyzmatycznego szkoleniowca, a Wuja był kapitanem w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@iksboks: po pierwsze trzeba zadać sobie pytanie, czy szukamy strażaka na baraże czy trenera który będzie nas prowadził przez najbliższe lata. Wszyscy ci trenerzy których wymieniasz potencjalnie mogą dostać lepsze oferty z klubów i tak jak Sousa zostawić wszystko w #!$%@? w randomowym momencie, mogą też dostawać konwulsji na widok polskiej ekstraklasy (i nic dziwnego).

Jeśli mamy budować reprezentację na lata od teraz to nie ma żadnych podstaw żeby zatrudniać kogokolwiek
@iksboks: Marcel Koller, Rudi Garcia, Luis Castro albo ktoś podobny powinien zostać naszym trenerem. Ktoś kto prowadzil drużyny które nie są uber, a są okej i nieźle sobie poradził. Marcel Koller aktualnie jest wolny i ma doświadczenia w prowadzeniu reprezentacji. Dla mnie Kulesza powinien rzucić na niego okiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@iksboks: a i jeszcze tak dodam - Bonialdo sobie wymyślił, że skoro Nawałka wypalił to kolejny polski trener też da radę. Gdyby Nawałka dostał w ryj na euro2016 to zaraz po nim mielibyśmy selekcjonera spoza kraju, ale niestety dobrze mu poszło i prezes stwierdził że nie ma #!$%@? we wsi - znowu wykreuje sobie selekcjonera, tylko że trafił na po prostu miękką faje a nie hitlerowca jak Nawałka. #!$%@?ł nam 3
bo dodatkowo wybrał nam jeszcze gościa, który uciekł przed barażami i teraz pewnie nikt z PZPN nie myśli nawet o kandydaturach wymienionych wyżej.


@iksboks: Swoją drogą to trochę dziwna logika by była - zawiódł nas jeden zagraniczniak więc już nie chcemy obcokrajowca. Przecież to zalatuje jakąś dziwaczną formą odpowiedzialności zbiorowej.

Ottmar Hitzfeld czy Otto Rehhagel trenowali europejskich przeciętniaków przez długie lata i to oni powinni być punktem odniesienia dla PZPN a
@iksboks:

w mediach padają takie nazwiska jak Giampaolo, Szewczenko, Pirlo, Prandelli, Cannavaro


Mam wrażenie, że Pirlo i Cannavaro są wymieniani jako dobrzy kandydaci wyłącznie przez pryzmat ich kariery piłkarskiej. Okej, Pirlo coś tam liznął na ławce trenerskiej w Juventusie, ale Cannavaro snuł się gdzieś po Azji i nie wydaje mi się, żeby jego kandydatura dawała gwarancję zrobienia czegoś wielkiego w tej kadrze. Prandelli po wicemistrzostwie na Euro 2012 cytując klasyka "jedzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drezv: Lewandowski zagrał z Albanią dzień po finale Ligi Mistrzów? Chyba nie, więc nie obrażaj pan dobre?