Wpis z mikrobloga

No więc trik z jabłkami jest możliwy, ale pracochłonny. 25 jabłek = 1 pkt siły.

- Mało handlarzy sprzedaje jabłka i najczęściej w małych ilościach. (powiedzmy ok. 50-100 jabłek)

- Jabłoni jest kilka: przy murach miasta; w okolicy pszczelarzy; w Winnicy Valerio oraz chyba w Silbach - daje nam to ok 100-150 jabłek (nie wiem do końca co ile się odnawiają).

-Handlarz jabłek w porcie jednorazowo sprzeda nam tylko 4 jabłka - jest ławka niedaleko niego, więc jeżeli zbieranie jabłek przez kilka lat was nie zraża to możecie zrobić takie perpetum mobile.

- Podobno racje żywnościowe w kopalniach mają maliny i jabłka, ale nie mam save'a pozwalającego to sprawdzić - więc nie znam tutaj ekonomii.

Tak więc:

jabłka od handlarzy to ok. 2-4pktów siły (i koszt 250-500 golda).

zbieranie jabłek to ok. 4-6pktów siły.

Handlarz w porcie to nieskończony dostawca. Koszt to 100 golda za 1 pkt siły (porównując do mikstur gdzie 1 pkt siły to 500 golda to jest sztos).

Racje żywnościowe z kopalni - wymaga uzupełnienia.

Dodatkowo, wielu handlarzy ma trochę malin i dość sporo ciemnych grzybów - moje szacunki są w okolicach 100-150 malin (zręczność) u handlarzy oraz 250-300 ciemnych grzybów (mana). Także też się opłaca je zbierać i kupować.

#kronikimyrtany
  • 12
@sliti666: zależy od stylu - ja dużo zbieram roślin itp. Jabłka są w kilku miejscach skoncentrowane, także szybko się zbiera. Chyba najlepiej zagrać z racjami żywnościowymi, ale jak pisałem tej opcji nie sprawdzę.

@TuNieMaZadnegoTelefonu: Podejrzewam, ze jednak ilość - ja kupowałem od niego jeszcze tuż przed Vardhal.
@Urajah: jedno pytanie, po co? Jak ta gra jest prosta jak barszcz nie zwracałem uwagi na jakieś jabłka i normalnie ją przeszedłem i nic nie było dla mnie większym wyzwaniem jedynie może pokonanie bena ale równie dobrze mógłbym zmienić się w cieniostwora i go #!$%@?ć. Lepiej niż zbierać jabłka jest zrobić misje poboczne i nakupić se zwojów jak będziesz mieć z czymś problem to przyzwiesz sobie golema albo użyjesz zmniejszenie potwora.
@Positano1: XD Zależy jak lubisz grać - osobiście sam z jabłek nie korzystałem, bo mi się już nie chciało, ale jest to szybki boost na początek jak się to ogranie dobrze. Piszę dla tych którzy grają w taki, a nie inny sposób.
@Urajah: .Ale po co? 101 pkt wyuczonej siły, 199 pkt siły całkowitej, a więc 98 pkt z bonusów. Raczej więcej nie będzie mi już potrzebne, także...po co tracić godzinę ja oglądanie animacji jedzenia jabłek?
@Achajos: 40 jabłek. Poza tym powiedz mi proszę - to czemu są poradniki na znalezienie szczawiu gdzie ludzie specjalnie łażą po mapie aby zdobyć te rośliny? Bo na moje to jest dokładnie ta sama ilość pracy jak przy robieniu triku z jabłkami jak przy innych metodach (ciągłe bawienie się w tele; zbieranie roślin do alchemii; kupowanie książek od astrologa itp itd).