Wpis z mikrobloga

Cześć podróżnicze Mirki, planujemy z żoną wyjazd na tydzień do Toskanii we wrześniu. Najbardziej chcielibyśmy wynająć coś w stylu małego domku z basenem i chodzi nam o miejsca z prywatną łazienką, nie dzielone z nikim. Może być też prywatny apartament z dostępem do basenu. Chcielibyśmy też miejsce w okolicy, lub w jakimś mniejszym miasteczku, żeby móc ewentualnie pojeździć samochodem po okolicach (Florencja, Piza itd.). Z Polski będziemy jechać samochodem. Organizował ktoś taki wyjazd i poleciłby najlepsze miejsca do szukania noclegu/ lub jakieś konkretne noclegi? Albo jakieś miejscowości/regiony w których szukać? Na razie sprawdzałem na airbnb i na casamundo. Na tym drugim przeważają domy na większą liczbę osób niż 2. Poza tym ciężko się szuka wybierając tak duży region jak Toskania.
#wakacje #podroze #podrozujzwykopem #toskania #wlochy #italia #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@jestemmimas: Na Booking też są prywatne kwatery. Ja byłam tutaj, fajne miejsce:
https://www.booking.com/hotel/it/florence-country-residence-vaglia.pl.html

Aczkolwiek to jest ogromna włoska willa i ma wydzielone chyba z 4 apartamenty, każdy z oddzielnym wejściem, łazienką, kuchnią. Obok rodzina gospodarza prowadzi fajną restaurację. Jak chcesz szukać sam to wpisuj najlepiej jakieś miejscowości, które was interesują (np Montepulciano) i patrz po Booking/airibnb czy coś ciekawego jest w okolicy.
pianinka - @jestemmimas: Na Booking też są prywatne kwatery. Ja byłam tutaj, fajne mi...

źródło: comment_1641324302lmsPYTQjCyLgTsOvjkgWpw.jpg

Pobierz
@jestemmimas: Pod względem prywatności bardzo spoko, tyle że parking wspólny, a tak to każdy wchodził osobno i nie widzieliśmy się z innymi gośćmi. W naszej części domu chyba był na parterze jeszcze apartament, ale pusty, my zajmowaliśmy piętro. Basen wspólny, ale całkiem spory, my byliśmy w sierpniu i były tylko dwie inne pary, więc korzystało się komfortowo. No i 100 metrów dalej jest kolejny basen należący do tego samego właściciela, przy
@pianinka: A no to całkiem spoko, my tak w Como byliśmy, też budynek złożony z 3 apartamentów, każde miało wejście z innej strony i nigdy się nie spotkaliśmy z innymi, mimo że ciągle był zajęte. Dzięki wielkie :)
@jestemmimas: Spoko :) Przypomniał mi się jeden minus, jeśli dla kogoś to minus - w zasięgu pieszym jest restauracja właściciela i to w sumie tyle, do najbliższego sklepu i innych restauracji trzeba podjechać samochodem.
Jak będziecie w Toskanii to polecam obskoczyć też mniejsze miasteczka, bywają o wiele bardziej urokliwe niż te najpopularniejsze atrakcje. Wpiszcie sobie np "Tuscany prettiest small towns" i zobaczcie czy Wam gdzieś po drodze :)