Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Prowadzę niewielką działalność gospodarczą w której używam samochodu typu bus do przewożenia towarów do klienta. Czyli dokładnie robię to samo, co większość budowlanki, usług rzemieślniczych.

W ciągu paru miesięcy rząd wprowadza Pakiet Mobilności, który ma zlikwidować patologię busiarzy. Niestety chyba obrywają tym pakietem wszyscy mikrotwórcy i mikrorzemieślnicy, którzy przewożą pojazdami typu bus towary do klienta, aby wykończyć usługę. Wg Pakietu Mobilności zakazuje się jazdą samochodami do 3,5 tony masy całkowitej, zamiast tego wprowadza się ograniczenie do 2,5 tony masy całkowitej.

Wielu rzemieślników, branży budowlanej, itd. zapewnia klientom usługi kompleksowe, czyli: zakupujemy towar, weryfikujemy go, przywozimy, instalujemy. Nie raz waga wynosi około 500-1000kg, czyli dokładnie tyle ile się zmieści do busa typu np. Volkswagen Transporter.

1. Często ważne jest, aby wszystkie materiały mieć w jednym czasie, więc niemożliwa jest opcja wynajmu usługi transportu (która często kosztuje kilkaset zł).
2. Poza wymogiem posiadania innej licencji wymaga się założenia firmy świadczącej usługi transportowe (łącznie ze wszystkimi wymogami i ograniczeniami) i posiadania samochodu typu bus na stałe.

Czy obecny Rząd próbuje całkowicie zniszczyć mikrobranże, czy może źle odczytuję te zmiany i one nie mają dotyczyć firm/usług w których transport produktów jest opcją dodatkową, ale niezbędną do wykonania usług? W mediach nic nie umiem doczytać na ten temat, jakby go nie było. Będę wdzięczny za jakieś mądre linki, porady

Ps.: piszę z anonimowego, bo nie mam konta, a pytanie dla mnie jest ważne :(

#jdg #transport #anonimowemirkowyznania #bizes #motoryzacja #spedycja #zycietruckera (może ktoś z tej branży coś wie)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d2e1bf0ed247000a928d00
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Prowadzę niewielką działalność gosp...

źródło: comment_1641215744oIUPmHacE3qKO8qo18XT3T.jpg

Pobierz
  • 7
Wg Pakietu Mobilności zakazuje się jazdą samochodami do 3,5 tony masy całkowitej, zamiast tego wprowadza się ograniczenie do 2,5 tony masy całkowitej.


@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?. Ja zaraz też będę potrzebować czasem też przewieźć coś więcej.
OP: @xspeditor, ale to się nie odbywa na potrzeby własne, tylko na potrzeby prowadzenia działalności. Przewożąc np. taki beton (pdk:)), albo części bramy, mebli, czy cokolwiek innego - ja tego nie przewożę dla siebie, ale dla klienta u którego będę kończył pracę. Próbowałem guglować, ale nic sensownego nie znalazłem, jeśli posiadasz jakieś sensowne interpretacje przepisów, które mają wejść, będę wdzięczny za linki.

Na potrzebny własne to Cię nie dotyczy, także
@AnonimoweMirkoWyznania: zadaj pytanie na FB do omegi pilzno, to ciekawy materiał na ich odcinek. Jeśli podchwycą, dostaniesz mega rzeczową opinię - o pakiecie mobilności było u nich sporo.

I akurat to nie wina PL rządu, PM to pomysł krajów zachodnich ciśnięty via UE w kraje wschodnie.