Wpis z mikrobloga

Trzeba brać się za matematykę. Tylko mam pytanie do bardziej doświadczonych osób z czego warto się uczyć, chodzi o książki, bo jednak preferuję właśnie naukę z książek.
Aktualnie posiadam te pozycje pic rel, kupiłem jakiś czas temu, ale na razie na zakupie się skończyło xD
Czytałem, że zadania od Kiełbasy są odklejone od tego co jest na maturze. No i nie chcę mi się tracić czasu na coś co wykracza poza program i jest trudniejsze bo:
a. zniechęcę się
b. zdaje jeszcze informatykę i ten czas wolę spędzić na ten przedmiot
Więc z czego warto się uczyć, żeby zadania dobrze przygotowały do matematyki rozszerzonej?

#matura #matematyka #szkola #techbaza #licbaza #studbaza
s.....5 - Trzeba brać się za matematykę. Tylko mam pytanie do bardziej doświadczonych...

źródło: comment_16410501864MBk9jmv8Z5vBjnZBDuDiO.jpg

Pobierz
  • 26
@szymon465: jak Kiełbasa to jest 1:1 to co jest na maturze (przynajmniej tak właśnie bylo jak sam zdawałem ją kilka lat temu). Nauka z kolei jest banalna - po prostu siedzisz i klepiesz zadania, kilkaset dziennie. Jak czegoś nie wiesz to wklepujesz w neta i wiesz.
@szymon465: jak nie celujesz to na pewno kiełbasa odpada, ja miałem 100% z rozszerzenia a imo kiełbasa to był overkill (nie byłem w stanie zrobić niektórych zadań)

kurs matemaksa jest spoko, tam łatwo zobaczysz czy jest jakiś szczególny dział który ci sprawia problem.
No a oprócz tego no klepanie zadanek z zeszłorocznych matur - tylko też na zasadzie, że najpierw próbujesz rozwiązać a dopiero jak po dłuższym czasie (20-30 minut) zupełnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blomex: Celowałbym w takie 65+%. Chociaż tak teraz mogę sobie gdybać bo nie wiem na ile teraz bym napisał.
Zdaje jeszcze informatykę i to na niej wolę się głównie skupić, bo jednak jest dla mnie przyjemniejsza w nauce.
A nie znasz żadnych zbiorów zadań pod maturę? Bo jednak lepiej mi się rozwiązuje z książek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymon465: na twoim miejscu odpuściłbym kiełbasę. Ogarnij filmiki wszystkie matemaksa z rozszerzenia (na yt są playlisty). W jego kursie jest za mało zadań moim zdaniem, ale możesz sobie wykupić dla spokoju ducha. I tak najwięcej dadzą ci arkusze - najważniejsze te z cke, możesz też robić z operonu i nowej ery. Skupiaj się na zadaniach, których nie umiesz. Ich rozwiązania sprawdzaj nie w kluczu, a na jakiś stronkach/yt, gdzie ktoś "sam"
@zaye93: Te filmiki matemaksa zdarzało mi się oglądać. Dla mnie to jednak tamety poruszone na filmikach były bardzo pobieżnie. Tzn. te rzeczy które omawiał umiałem, natomiast nie pokazywał tych trudniejszych zagadnień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon465: też często miałem odczucie, że brakuje w nich trudniejszych zadań/zagadnień. Niestety będziesz je musiał sam się nauczyć poprzez rozwiązywanie przykładów, czasami szukanie ich na forach w internecie.
@zaye93: No to jednak filmiki matemaksa nie dla mnie bo zwykle z podstawami nie mam problemów. Zostaje mi głównie ćwiczenie.
U nas chłop też dość ciśnie. Tylko jeszcze nie przerobiliśmy całego materiału, przez te zdalne itd xD
Z lekcji różnie tak bywa, bo ten chłop ma bardzo wysokie tempo prowadzenia lekcji. I zwykle nie nadążam z rozumowaniem. Tzn. nie mam czasu żeby sobie dane zagadnienie na spokojnie przeanalizować.
Ale jak w
@szymon465: Piszę też w tym roku z matmy rozszerzonej i oprócz kiełbasy mam vademecum z operona oraz repetytorium z Grega. Myślę, że to obszerny materiał, który wystarczy, ewentualnie jeszcze idzie w necie poszukać zadań. No i arkusze maturalne też ważne by robić.

Robię wszystko sam, bo szkoła już skończona. Odpalam kartę wzorów i jedziemy, ewentualnie odpalę tego matemaksa jak serio nie umiem się zabrać, ale oprócz tego matma w szkole to
@Kamilo67: Wiesz może, czy oprócz dowodu wpłaty trzeba też wysyłać deklarację maturalną do OKE? Podchodzę 3 raz do przedmiotu i nie jestem pewien, czy tylko sam dowód trzeba wysłać pocztą, a deklaracja z kopią dowodu wpłaty do mojej placówki.