Wpis z mikrobloga

Duzo osob się pyta o koszty życia w #warszawa, ja mam postanowienie noworoczne trzymać się budżetu miesięcznego wiec sprawdźmy to:

Budżet 3000zl zapłacone mieszkanie -2100(kawalerka), zostaje 900 i jeszcze do opłacenia:
-50 za telefon
- Tankowanie samochodu (-280) opcjonalnie bo mogę chodzić do pracy na piechotę(mam 15min), ew. nie lac całego baku (nie wyjeżdżę więcej niż 100km - miesiąc czyt. Ok 10l ON.

Jesli by olać ten samochód zostaje 850 zl "na życie". Przy czym szamę(obiad) mam w robocie - ale jak wracam zazwyczaj jem "obiado kolacje"
Raz w tyg na zakupach zostawiam ok 100zl +jakies małe zakupy w tyg.

Planuje w tym miesiącu jeszcze isc dwa razy do kina +jakis bar po, ale też na spokojnie.

Wydaje mi się ze jest szansa ale zobaczymy 31.01.

#pieniadze
chado_podobny - Duzo osob się pyta o koszty życia w #Warszawa, ja mam postanowienie n...

źródło: comment_1641049658JencdifLSPaSSZnzXRE9ru.jpg

Pobierz
  • 71
Leki, ubrania itd to #!$%@??


@nochybaniebardzo: Leki? Niektórzy nie chorują prawie wcale. Ja w zeszłym roku na leki wydałem może 20 zł, bo raz mnie gardło bolało.

Co do ciuchów to jeśli ktoś kupuje dobre ciuchy to rzadko kupuje nowe. Średnio 100 zł albo i mniej na miesiąc wystarczy, aby raz do roku kupić nowe buty czy spodnie. Nie dotyczy oczywiście osób, które muszą być elegancko ubrane w pracy.
@chado_podobny: Polecam, abyś założył sobie subkonto na to co zostanie z tych 3 tysięcy. Zostaje Ci np. 100 zł to przelewaj je na drugie konto i wtedy będziesz miał łącznie 3100: 3000 na dany miesiąc i 100 w zapasie, które możesz wydać nie wychodząc poza średnią. Jak przez 3 miesiące zostanie Ci ok stówy to wtedy masz "ekstra" kasę na coś droższego np. nowe buty.