Wpis z mikrobloga

Witam w nowym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla przypomnienia powiem, że lego podniosło ceny katalogowe np 10265. Ale też obniżyli ceny takich zestawów jak 21325, 71395 czy 75290.
#lego
  • 20
  • Odpowiedz
@hoppek: jaki friendly remider :] Czyli kuźnia i kostka powinna być taniej? Super. Ten Star Warsowy zawsze wydawął mi się świetny, ale zupełnie nie moje klimaty.
  • Odpowiedz
  • 0
@E-Seven: Jeśli katalogowa spadła, to na rynku powinny być te zestawy tańsze. Z kolei podniesione zestawy mogą okazać się teraz droższe na wolnym rynku.
  • Odpowiedz
@hoppek: a te zmiany dotyczą polskich cen czy w UK? Bo ja czytałem o zmianach cen dotyczących zachodniej Europy, a nie Bolandii xD
  • Odpowiedz
@damw: o hoooy XD Teraz sprawdziłem polską stronę Lego - ceny podniesione w tych zestawach, w których mieli podnieść, ale już nie ma obniżonych cen, jak to ma miejsce w UK. XD
  • Odpowiedz
  • 1
@sixty-five: kuźnia miała swoją premierę w lutym 2021. Zatem jeszcze przez co najmniej 3-4 miesiące będzie w regularnej sprzedaży. A później to nie wiadomo. Za 589 jest w ME, ale może będą jakieś promocje niedługo i uda się kupić poniżej 550.
  • Odpowiedz
@sixty-five: niestety nie mam zielonego pojęcia. Przed pandemią Ideas były sprzedawane 13-15 miesięcy. 21325 pojawił się w lutym 2021 czyli 11 miesięcy temu. Normalnie powinien być sprzedawany jeszcze 2-4 miesiące, ale teraz to już nic nie jest pewne. Są Ideasy, które ciągle są w sprzedaży od 2019 (np 21318) i będą sprzedawane jeszcze przez rok. Inne wycofane pojawiają się jako reedycje (statek w butelce, Saturn V).

Logika podpowiada, że jeszcze kuźnia
  • Odpowiedz
@hoppek @damw Dzięki za bardzo rzeczowe odpowiedzi, a do tego tak zgodne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żałuję, że swego czasu nie skusiłem się na Barakudę, ale to był dopiero początek zainteresowania Lego. Batmobila 1989 udało mi się w ostatniej chwili wyrwać za 1100 na stronie Lego, a 2 tygodnie później już ceny poleciały do góry - szkoda, że to na prezent a nie dla siebie xD

Jedną Kuźnię
  • Odpowiedz
  • 0
@damw: Dwa lata? Czemu ten set jest tak długo sprzedawany? Może uda się kupić w innym sklepie za 180, bo nie podnieśli jeszcze cen w innych sklepach.
  • Odpowiedz
@hoppek: na 100% ci nie powiem, ale szukałbym przyczyn gdzieś tutaj:
1. największy modular
2. wydany z okazji 10 lecia modularów
3. popularność?
  • Odpowiedz
@damw: patrzyłem właśnie na brickset, jest tam wylistowane kilka zestawów, których ceny uległy zmianie. Wychodzi na to, że największa podwyżka w przypadku 10255 jest w UK. Prawie 30 procent drożej XD Chory kraj nie do życia. XD Jesteś w stanie wyjaśnić dlaczego te podwyżki miały miejsce i dlaczego w jednym kraju były malutkie albo wcale, a w takim UK to tak grubo polecieli? Jednym z czynników, którego mogę się domyślić jest
  • Odpowiedz
@damw: no to mam wyjaśnione ;) Jestem rozczarowany tymi zmianami, ale z drugiej strony są też obniżone ceny w przypadku zestawów, które mnie interesują np. 10283 czy 10279 :D
  • Odpowiedz