Wpis z mikrobloga

Nie ma w ogóle jeszcze takich gniazdek na rynku?


@chosenon3:

moze i sa, ale nie beda tanie. Smart gniazdka bazuja w wiekszosci na tanich modulach wifi ESP - a te sa tylko na czestotliwosc 2.4GHz.

Alternatywa, czyli standard zigbee takze bazuje na czestotliwosci 2.4GHz :D

"Nie-smart" gniazdka bazuja na 433MHz, 868MHz, itd :)
@chosenon3: też bym polecił gosund (ja akurat używam sp111, nie wiem czym się różni od 112 technicznie, ale ma mniejsze gabaryty) i są super. Może aby zrealizować wymóg 5G użyjesz wzmacniacza sygnału np. od TP-linka (przykładowo: https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-zasiegu-wifi-tp-link-re190-11278968142 )? On sam może być klientem sieci 5g, a do niego mogą wbijać urządzanie 2.4GHz. Wiem, że można zrobić, że wszystko będzie na tym samym SSID (TP link ma takie coś jak Smart Connect,
@Fasolek
@size: No właśnie tak się zastanawiałem jak to rozwiązać i przeszedł mi też przez myśl dodatkowy router w sieci jako rpeater. Powinno to zagrać w sumie, a dodatkowe zasięgu nigdy mało :P Dzięki
Mam, niestety pracują w trybie 2.4ghz i muszę ograniczać wifi przez nie z 5ghz do 2.4 ghz


@chosenon3: Co musisz robić? Ograniczać WiFi? Nie za bardzo rozumiem... Bezprzewodowe punkty dostępowe zarówno te autonomiczne jak i wbudowane w routery działają równolegle na obu pasmach.
też UPC tylko, że ten nowszy


@chosenon3: Który to model? Jeśli ConnectBox to przecież on normalnie działa równocześnie na dwóch pasmach. Generalnie jak możesz to załatw sobie porządny punkt dostępowy WiFi (np. router jako AP) i nie będzie dotychczasowych ograniczeń.