Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam przekaźniki sonoff mini, które chciałbym wrzucić w ściany.
docelowo ma być na nich supla prawdopodobnie, ale mam pytanie sposób podłączenia.

w niektórych miejscach mam podwójne wyłączniki.
czy próbował ktoś zrobić wspólne piny "S" dla dwóch sonoffów? coś w stylu tego na zdjęciu, żeby nie musieć wymieniać włączników?

#sonoff #supla #homeassistant
s.....e - Mireczki, mam przekaźniki sonoff mini, które chciałbym wrzucić w ściany. 
...

źródło: comment_1640857586NPnC5EelX0TOabxg1c8XzK.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strikingsurface: i nie myl N z masą. Złącza s1 i s2 są za przetwornicą niskiego napięcia i tam nie ma napięcia sieciowego (wiec nie ma znaczenia czy to ta sama faza - o ile jej tam fizycznie nie podasz)
@strikingsurface: Tam zadnej fazy nie ma, 3.3V, a GND jest na S1 a nie na S2 ale sprawdz najlepiej sam.
https://sonoff.tech/product-review/product-insight/what-are-new-trigger-modes-for-minis-external-switch-edge-mode/

In the MINI circuit, the S1 is at signal ground level while the S2 is hanging with a pull-up resistor at 3.3V level. The change of the external switch state triggers the S2 signal level change. when S1 and S2 are disconnected (external switch state is open), the S2 signal
@strikingsurface: Pewnie temat już nieaktualny, ale napiszę dla potomnych:
wejścia S1 i S2 w sonoff-mini są tak połączone, że realnie S2 to wejście sterujące (0-3.3v) a S1 to masa modułu ESP.
Ale ta masa - to jest masa "za zasilaczem" beztransformatorowym. Czyli - tak na prawdę to L i N podłączone przez mostek gretza do tej masy. Jak coś spieprzysz (np zamienisz L i N między oboma sonoffami) to połączenie mas