Wpis z mikrobloga

Mam problem. Na autostradzie odpadł z dachu samochodu jadącego przede mną lód. Spadł częściowo na moje auto. Jedyne co mam to odpryski na szybie (3 ledwo widoczne i jeden duży - szyba raczej do wymiany). Mam nagranie, tablice widoczne. I teraz pytanie, co zrobić żeby nie płacić za wymianę szyby?
#polskiedrogi #samochody
  • 6
@HaoShike: miałem ostatnio taki temat. z tira na autostradzie spadł lód i zrobił mi taki ponad centymetrowy odprysk. zabezpieczyłem nagranie i pojechałem na milicję. dostałem zjebę, że powinienem od razu jechać na najbliższą komendę, a nie czekać i przyjeżdżać tutaj, gdzie przyjechałem. koniec końców zatrzymali tego kierowcę, bo było to 50 km dalej od miejsca zdarzenia, tylko dlatego, że akurat się im nawinął. dostał mandat, a ja dane jego polisy do
@HaoShike: na zdrową logikę skoro jest widoczny nr rejestracyjny to powinni normalnie gościa ściągnąć, ale wiadomo milicja rządzi się swoimi prawami i zależy od humoru zbawiciela jak cię potraktują...
tak czy inaczej imo warto zgłosić, jakby nie było szyba to 500zł albo 5k
@HaoShike jak się nie uda ściągnąć kasy z ubezpieczenia to opcją zamiast wymiany szyby jest zaklejenie odprysków (ale tylko odprysków, jak masz rysę to niestety), jest taki zakład przy ciepłowniczej, generalnie wychodzi taniej i szybciej niż wymiana całej szyby