Wpis z mikrobloga

Dostałem bon do decathlonu na 1000 zł i jako że jadę po nowym roku w miejsce gdzie będą stoki, to chciałem nauczyć się jeździć na desce. Możecie doradzić co z tego sklepu się nadaje na początek? Najlepiej żebym zamknął się w tej kwocie z związaniami, ale od biedy mogę dopłacić.
https://www.decathlon.pl/p/deska-snowboardowa-all-mountain-freestyle-meska-dreamscape-snb-100/_/R-p-309522
tutaj jest niby napisane że 160 cm jest dla 170-190 cm wzrostu, ale coś duży ten rozstrzał i się zastanawiam czy dobrze to opisują, bo według tych tabel z neta, to powinienem celować w 164 - 166 cm.
Wzrost: 186 cm
Waga: 94 kg
#snowboard #sportyzimowe #decathlon
  • 10
@jaceks653: nie chcę pożyczać od kogoś znajomego bo boję się że rozwalę a jak będę wypożyczał codziennie przez 5 dni, to mi wyjdzie na to samo jakbym kupił nową z niskiej półki.
tutaj jest niby napisane że 160 cm jest dla 170-190 cm wzrostu


@Hark: patrz na wage, branie deski wg wzrostu to jakis stary mit. Jaki rozmiar buta?

Cokolwiek powyzej 162 na poczatek odradzam.

Ja bym z bonu kupil buty, spodnie, kurtke i kask, a deche wypozyczyl.
@Hark: to koniecznie zwracaj uwage, zeby deski byly wide. No i przy tej wadze i wersjach wide to manewrowanie deska > 162 podczas nauki byloby męczarnią. Ja bym celowal w okolice 158, max 160, jesli beda mieli cos w wypozyczalniach, dopiero w ostatecznosci dluzsze