Wpis z mikrobloga

Padł mi dysk SSD w mojej stacjonarce (plextor, pewnie pójdzie do odzyskania danych ;( $$), jestem w stanie odzyskać z tego PC-ta jeszcze 1 - 1,5k zł i pomyślałem że może w końcu przyszedł czas na zmianę, dołożenie pare zł i zakup laptopa. Szukam czegoś mobilnego (bliżej 14" ale mega smukłe 15.4" też ok), Intel i5, 8 - 16GB RAM, 512 - 1TB SSD, ekran FHD, Win 10 -> 11, mobilność. Apple odpada. Nie potrzebuje go do grania bo mam xbox xsx. Głównie excel, internet i netflix. Czasem jakieś grzebanie w photoshopie i wordpressie ale bez spiny. Budżet im niżej tym lepiej, ale celuje w maks 3800 cebulionów.

Wpadł mi w oko na początek #acer Swift 3 (model: SF314-511, Kod produktu: NX.ABLEP.00F, LINK)

Może znacie jakiś ciekawy kontr-model do porównania i wzięcia pod uwagę?
Szukał ktoś ostatnio czegoś podobnego? (kilka wątków w ultrabookach już poczytałem...)

#laptopy #ultrabook #komputery #sprzetkomputerowy #pytaniedoeksperta #lenovo #dell #hp
  • 2
@Own3d_23: Zgadza się. Posiadam obecnie wysłużonego Dell Latitiude E6220 na i5 vPRO i win10 (dysk hdd zamieniłem na ssd i śmiga ale trochę waży i doskwiera mi rozdzielczość ekranu przy przeglądaniu www). Zapewne pójdzie do sprzedaży jak ogarne cos nowego.