Wpis z mikrobloga

@sixty-five: To nie to, że się coś zmieniło tylko bierzemy pod uwagę różne opcje. Wypisaliśmy sobie na kartce wszystko czego potrzebujemy w domu i wyszło, że dom piętrowy z jednym pokojem na dole też spełnia nasze wymagania :-) W pierwszych latach byłby tam pokój do zabawy dla dzieci, potem jak podrosną to jakieś biuro/gabinet
@robertx: Rozumiem. Podpowiem tylko żebyś jeszcze przed budową domu określił jakiej wielkości będziesz chciał mieć kanapę w salonie, stół, łóżko w sypialni, wannę, prysznic, biurka u dzieciaków itd. i później sprawdź jakiej przestrzeni wokół potrzebują dane elementy aby to wszystko było ergonomiczne w użytkowaniu. Żebyś nie miał później niespodzianki, bo gdzieś będzie ciasno i niewygodnie, a na rzucie na stronie internetowej tyle przestrzeni przecież było. Na tych rzutach ostro lecą w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: zrób jakiś casting u Mirków żeby mogli cię zaprosić na jeden dzień żebyś mógł pomieszkać i podejrzeć różne koncepcje jak to wygląda od środka. Może coś ci się wyklaruje :-)
Co do przeróbki to zmiana duża ale polega głównie na wydłużeniu ścianek kolankowych i szczytowych, ale pewnie indywidualny wyjdzie taniej niż kupować projekt i płacić za przeróbkę.
@sixty-five: Ta, każdy projekt który biorę bardziej poważnie pod uwagę sam rysuje i ustawiam na nim meble z rzeczywistymi wymiarami, czasami faktycznie są niezłe jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tym co wrzuciłem faktycznie miałbym sporo do przerobienia więc może faktycznie nastawienie się na indywidualny na podstawie tego będzie lepszym rozwiązaniem. Może nawet trochę z "dupo metrów" udałoby mi się dzięki temu zejść

@pigoku: Haha ;)
@robertx: zanim się dobrze przymierzysz do piętrowego sprawdź maksymalną wysokość kalenicy i minimalny spadek połaci bo mozesz się nie zmieścić w wymaganiach planu zagospodarowania
@darek-jg: Tylko mi #!$%@? narzucają kolor dachu, reszta bez problemów. #!$%@? se wymyślili antracyt albo czarny, jak ja zawsze brązowy chciałem mieć, ale przeżyje czarny. Z czarnymi oknami może spoko wyglądać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@robertx: parter to wygoda i przestrzeń. Natomiast jeżeli chodzi o "upakowanie" oraz wymagania energetyczne to oczywiście z poddaszem. Kostka ma najlepszy stosunek objętości do powierzchni.
Poddasze poddaszu nierówne. Jeżeli ścianki kolankowe masz na wysokość 50 cm to masz problem. Jeżeli mają jakie 1,5 m to już spokojnie się to aranżuje i nie wymaga specjalnych zabiegów przy wyposażeniu. My mamy z poddaszem ze względów rozssadkowych, układ pod maksymalne korzyści z minimalnej możliwej