Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Volki: no to nie wina dripa, tylko brak kontroli nad kawą. Po pierwsze dobre ziarna, po drugie dobrze dobrany sposób mielenia do sposobu parzenia, po trzecie odpowiednie proporcje kawa-woda, po czwarte jakość wody i jej temperatura, po piąte sposób przelewania wody
No i tak dalej, i tak dalej, jeśli jesteś przekonany że wszystkie rzeczy robisz dobrze i to v60 jest tu problemem, przejdź się do dobrej kawiarni, zamów kawę z dripa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: przytulę z chęcią! Póki co tylko ekspres, a czasem nawet awaryjnie drip by się przydał...
A jakiś młynek polecisz w rozsądnym budżecie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blackshirtguy: młynki Hario to gówno. nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym. miałem 3 młynki Hario. w tej cenie są młynki które ja wymienilem i mają żarna aluminiowe. o niebo inna jakość przemiału. już nie wspominając o szybkości u łatwości a kończąc na wykonaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blackshirtguy: naprawdę jest ogromna różnica. mialem Skertona, Mil Slim Plus i Pro. do Plusa nawet wypuściłem zestaw tuningowy który ulepszał przemiał ale to wciąż nie to sami co żarna metalowe
  • Odpowiedz
@mapache: Musisz chyba pojac, ze jestes juz zbyt pro na sredni gust. Metalowy drip be, ceramiczne zarna be… Kiedy ludzie zwykle przechodza wciaz na ceramiczne.

Metalowe zarna byly niedawno jeszcze duzo drozsze. 400-500 minimum.

A sam material nie jest jedyny wazny w mlynku.

Mlynki Hario sa spoko, a nie sa gownem. Po co uzywac takich okreslen?
  • Odpowiedz