Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem. Pod koniec 2020 kupiłem 400 akcji asbisu. Zapomniałem jednak, że dywidendę należy płacić samemu. W związku z tym mam pytanie jak dokonać korekty pit za 2020. Z tego co rozumiem podatek u źródła w przypadku asbisu jest 0%. Zatem podatek wyliczam następująco:

ilość akcji * wysokość dywidendy w USD * kurs na dzień przed wypłatą dywidendy * 0.19 = 400 * 0.1 * 3.6334 * 0.19 = 27,61384, zaokrąglając do całości to będzie 28zł.

Korzystam z epitu. Wystarczy, że zrobię korektę PIT-38 i prześlę należyty podatek?

#gielda
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NootYet: dostajesz kasę na konto już z odjętym podarkiem od tej dywidendy. W jej przypadku podatek płaci spółka, która ją wypłaca.
Śmieszy tylko, że tacy gracze i znawcy tematów giełdowych i ekonomicznych, jak np. @picasssss1 o tym nie wiedzą i dali info wprowadzające w błąd. To świadczy o wypokowym poziomie "inwestorów" ¯\_(ツ)_/¯
@fristajl obowiazek podatku od dywidendy ma spolka, asbis jest zarejestrowany na cyprze, dlatego jest 0 %, pytanie czy wielu pol akow pracujacych za granica rozlicza sie potem w polsce? Ja nie slyszalem aby us scigal takie osoby, a wielu robi na czarno i potem buduje domy