Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki kłopot ;)

Wake on Lan działa tylko kiedy sprzęt wyłącze z poziomu systemu, kiedy sprzęt odłączę od pradu i podłączę ponownie to zupełnie nie reaguje na WoL.
Jak to ugryźć żeby działał/reagował na ramki magicpocket po podłączeniu do prądu?

#siecikomputerowe #komputery
  • 10
@Pan_Slon: te odpowiedzialne za WoL, w zalezności od biosu tam różne cuda mogą być. Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem rozróżnienia na typ startu (programowy czy po power cycle), ale to było jedyne, co mi przyszło do głowy. W każdym razie to powinno działać (wiem, pomogłem :) )
@Pan_Slon: O mam ten sam problem z kompem, ale jeszcze większy mam z tego powodu że MikroTik jest tak ustawiony że wysyłając pakiet WoL z podsieci WiFi do podsieci LAN po prostu nie działa więc WoL muszę robić poprzez WinBoxa. Zapewne jest jakiś sposób na przekierowanie takich pakietów ale nie wiem za bardzo jak to zrobić. xD
@Hexus: Dzięki! Coś myślałem że taki może być powód ale pomyślałem że zapytam, czyli muszę ustawić "autostart po zaniku zasilania" w bios, ups jest ale nie wszystko skonfigurowałem jeszcze