Wpis z mikrobloga

W 1914 r. podczas I wojny światowej 100 000 brytyjskich i niemieckich żołnierzy ogłosiło zawieszenie broni; żołnierze dekorowali swoje okopy i ziemię niczyją, śpiewali kolędy i wymieniali prezenty, żywność, tytoń, alkohol i pamiątki w ramach tego, co stało się znane jako rozejm bożonarodzeniowy. #swieta #bozenarodzenie #wojna #wojsko #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
starnak - W 1914 r. podczas I wojny światowej 100 000 brytyjskich i niemieckich żołni...

źródło: comment_1640424020PqIrUIH9pPPA6bMAJiCd5v.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@starnak: nie mam pojęcia dlaczego po tym wszystkim po prostu nie rozeszli się w zgodzie do swoich krajów / domostw tylko kontynowali ten idiotyczny bój
  • Odpowiedz
poczytaj sobie jakie nastroje spoleczne panowaly w danych panstwach


@kfiatek_na_parapecie: Wiesz co, ja sobie myślę, że jakie by nie panowały nastroje, to ci, którzy siedzieli w tych okopach mieli w dupie te nastroje i tych co je noszą i najchętniej by wrócili do domu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tytanowy_Lucjan: w sumie Wiki mówi, że rozejm ostatecznie został przerwany, gdy przyjechali nowi żołnierze, a niektóre jednostki nie atakowały nawet do 3 stycznia. W przyszłych latach dowództwo wyciągnęło jednak wnioski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I mogliby taki stan utrzymać, rozejść się i mieć polityków w dupie zamiast się wyrzynać bez sensu w ich imieniu.

@Tytanowy_Lucjan: Dezercja. Mówi to Panu coś panie Lucjanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz