Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że chcę zrobić sobię scianę wyciszająca z profilu UW/CW i wełny w mieszkaniu. Z tego co wideę to czesto profile UW sprzedawane są o długości 4 m, a CW o dlugości 2,6 m. To akurat ma sens, bo CW jako słupki do sufitu, a UW na podłogę i na sufit.

Ale do rzeczy, czy taki profil UW o długości 4 m w ogóle wejdzie do mieszkania zakładająć, że mam bardzo mały przedpokój i wejście do pokoju z boku, a nie na wprost. Nie jestem w stanie sobie aktualnie wyobrazić czy dałoby to rade wnieść do mieszkania, dlatego może jest na wykopie jakiś budowlaniec, który regularnie takie coś robił?

#remontujzwykopem #mieszkanie #dom #pytanie #remont
  • 8
@mirekpngtif w Leroy są 3 metrowe Ale wydaje mi się że 4 metrowy wejdzie bez problemu, zależy jakie wejście masz. Ale na takich zwykłych klatkach schodowych w bloku czy kamienicy to normalnie

Rozwiń sobie miarkę na korytarzu na 4 metry i sprawdź.
Możesz też pod domem, albo i na parkingu w sklepie przyciąć od razu na wymiar jaki chcesz i dopiero do auta pakować
@mirekpngtif: Myślę, że to trudno powiedzieć, bo klatki schodowe potrafią się ogromnie różnić między blokami, zresztą mieszkania układami też...
U mnie płyty meblowe na szafę wnękową o rozmiarach ok. 2x3m zmieściły się na wszystkich zakrętach i nawet do windy weszły, ale w bloku z wielkiej płyty u moich rodziców pewnie tak gładko by nie poszło.

Plus jest taki, że profil jest wąski i lekki, a jak go będziesz trzymać pod kątem,