Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się ze słabą baterią w Samsungu S21? Kupiłem niedawno S21 z autoryzowanego sklepu i bateria jest tragiczna. Co prawda cały czas mam odpalony GPS i transmisję danych ale przez noc (około 8h) potrafi mi zjeść 12-14% (always one display odpalony przez 5h). Jeżeli chodzi o użytkowanie to bateria poprostu znika w mrgneniu oka. Nie korzystam jakoś specjalnie z telefonu, dzisiaj byłem poza domem 3h, kilka płatności kartą, kilka razy odpisałem na messenegrze, jakieś sprawdzenie wykopu i zjadło mi 25%.

Dodam ze mam 1,5 rocznego Huaweia P30 i wydaje mi się że bateria lepiej trzyma niż w nowym samsungu. Wiem ze nie mam 120Hz jednak swoje ten Huawei przeszedł i często był ładowany szybką ładowarką
#samsung #telefony #smartfon #s21
  • 15
@PiotrokeJ: S21 mają strasznie charakterne baterie, raz działają normalnie a raz w sekundę zejdzie w mgnieniu oka. Być może katowanie telefonu z powłączanymi wszystkimi blutaczami, gps'sami od początku spowodowało nagłe zmiejszenie pojemności baterii. Jak się kupuje nowy telefon to tak pierwsze 2 tygodnie powinno się go użytkować raczej spokojnie aby się rozkręcił do pełni działania
@TwinTurbo03: Nie no bez przesady, obchodzę się z tym telefonem jak z jajkiem. Nie będę teraz wyłączał a każdym razem transmisji danych, bluetooth czy gps. Już i tak specjalnie nie doładowuję telefonu do 100% tylko 85%, nie rozładowuje do końca. W sumie mało z niego korzystam, raczej leży i się rozładowywuje. Poprzedniego huaweia przez rok cały dzień w dzień ładowałem szybką ładowarką - 5A i bateria jest w lepszej kondycji niz
@PiotrokeJ: mam dwa przypadki z pierwszej ręki, że bateria słabo trzyma >5.000mAh... (Xiaomi) i przypadkiem pomogło rozładowanie telefonu aż się wyłączył. Potem normalnie, jak piszesz, nie ładować do pełna, nie rozładowywać itp. Nie wiem czy to fizyka, chemia czy software, czy przypadek, ale działają lepiej.
@PiotrokeJ: Dostałem niedawno nowego S21 z pracy i też mi bateria spada jak szalona, aż się zdziwiłem, że w nowym flagowcu tak to może wyglądać. Spodziewałem się jakiejś poprawy w porównaniu z S9, a tu niespodzianka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cutecatboy: z flagowymi Samsungami zawsze tak było. Ludzie kupują z myślą "a dołożę do flagowca, drogi, to bateria będzie dobra" i po zakupie #!$%@? bombki strzelił. Ich śedniaki i lowendy mają lepsze baterie. Pamiętam czasy S6 kiedy J7 2016 i A5 2016 robiły papkę z baterii w S6...
@wiceqq: nie, bo to służbowy i nie mogę nic z nim robić. Ale nie pocieszę cię - ja od firmy dostałem nowy i z baterią i tak jest straszna padaka, procenty lecą nawet jak telefon leży zablokowany na biurku, a większość usług i tak jest wyłączona, bo to tel. służbowy i nie mam na nim żadnych prywatnych aplikacji. No więc ten... ( ͡° ͜ʖ ͡°)