Wpis z mikrobloga

Osoby przechodzące koronę które straciły węch i smak, jak długo musieliście czekać aż wrócą zmysły do normy? Choruje od piątku, nie wiem czy to korona, ale objawy się zgadzają, w jednym dniu miałem gorączkę 38,5 i wtedy właśnie straciłem węch oraz smak. Aktualnie czuje się całkiem ok, trochę mnie kaszle i mam katar, pewnie już będę wracał do zdrowia przez najbliższy czas. Przyznam że niepokojący objaw, mogę bez problemów jeść produkty które uważałem wcześniej za niesmaczne. Jedzenie słodyczy nie ma aktualnie żadnego sensu xP Mam wrażenie że jakby mi ktoś kawał zgniłego mięsa położył przed nosem to nie zrobiłoby to na mnie żadnego wrażenia. Absolutnie zero zapachu i smaku. Nic. Z tego co czytam w internetach objaw ten potrafi się bardzo długo utrzymywać nawet po wyzdrowieniu.
#koronawirus #medycyna
  • 9
@Anthrax91: ja po trzech miesiącach mam jeszcze problem z węchem. Tylko intensywnie zapachy wyczowam. A niektóre jak np: benzynę to czuję ja jak najgorsze chemikalia i na pawia mnie bierze. A wcześniej zapach benzynki nawet spoko był. Gdzieś mi się węch rozjechał chyba.