Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
@jmuhha: moi rodzice tak zrobili, mają ogromny dom z pokojem dla każdego z czwórki dzieci. Przez 5 lat mieszkaliśmy wszyscy, potem przez 3 lata mój brat z żoną i dziećmi, w międzyczasie siostra wyjechała na studia i wróciła do domu, który wybudowali z mężem, w tym samym czasie ja się wyprowadziłam na studia i już nie wróciłam, został tylko młodszy brat, który się nigdzie nie wybiera. Jednego piętra rodzice w ogóle
A i już nie mogę edytować, ale co chciałam dodać, to że nie można tak na wszystko patrzeć, że "kiedyś to będzie". Z takim podejściem można mieszkać całą rodziną na 30 metrach, bo przecież dzieci się wyprowadzą, jeden z rodziców pewnie umrze pierwszy, to ten drugi pod koniec życia sobie będzie wygodnie mieszkał w małym mieszkanku z niskimi opłatami.
kupcie jej tą sciagaczke elektroniczną do mycia okien


@jmuhha: no co ty! Mój tata nigdy się na to nie zgodzi! XD Moja siostra taką ma, to tata skomentował "ludzie tyle czasu okna myli normalnie i nic im się nie dzieje, czy to trzeba od razu jakieś maszyny kupować? Po szmatce są tak samo czyste. Mama sama z czwórką dzieci okna myła, jak ja byłem w Niemczech i jakoś dała radę, a
@jmuhha: przecież to na zdjęciu, to mały domek jest. On nie ma 8 metrów szerokości. Poza tym ściana szczytowa została za wysoko wymurowana.

Co do Twojego pytania "Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?", to odpowiedzi może być wiele:
1. Bo chcą.
2. Bo mogą.
3. Bo wymusza to kształt/wielkość/wymiary działki.
4. Bo parterówka, to marnotrastwo metrów (działki).
5. Bo jak na starość zostaną sami w tym domu, to
@jmuhha: Przecież w Polsce jest duży odsetek dorosłych dzieci cały czas mieszkających z rodzicami. To chyba wtedy się opłaca taki dom? Jak klatka schodowa nie jest w salonie, są dwie normalne łazienki i kuchnie, to mamy właściwie dwa oddzielne mieszkania jedno nad drugim. Na górnośląskich wioskach, w miastach w sumie też, to normalka, sporo ludzi tak żyje, choć zmienia się to powoli. Problemem jest słabo rozwinięty rynek wtórny, ludzie starsi niechętnie
po to zeby miec Lebensraum? Jestem bezplodny wiec raczej wcale nie bede mial dzieci, ale dom planuje kolo 200m (+ basen ~200m2 (25m x 1.6-2m + sauna i otoczenie) jak mi wypali wszystko).

Bardzo mozliwe, ze bede w nim mieszkal sam.
Jezeli kogos stac to dlaczego nie?

Teraz mieszkam sam w mieszkaniu 70m2 i to jest tak w sam raz w miescie;
duzy salon z kuchnia
sypialnia
gabinet

To jest takie minimum