Wpis z mikrobloga

Mirki i Mireczki szczególnie te bardziej ogarniające krypto o nazwie dogecoin, zainstalowałem sobie portfel dogecoin core i szczerze sądziłem że będę miał stały adres portfela a tam co żądanie zapłaty to inny adres i inny prywatny klucz(można ustawić żeby zawsze był ten stały ale jakoś to takie dziwne) to tak ma być? jak znaleźć później taki portfel przy pomocy prywatnego klucza, trzeba mieć ten plik wallet.dat bo bez niego przepada kasa? czytałem szukałem i nie ogarniam :) może ktoś mnie oświeci? Z góry dzięki!
#dogecoin #kryptowaluty #portfeldogecoin #dogecoincore
  • 3
@Kargul85: możesz wpłacać ciągle na ten sam adres. W tym portfelu nie ma seeda, trzeba zapisywać adres i klucz do niego lub pilnować pliku wallet.dat hasło do niego ustawić i zapisać jak seed na kartce. Kopia kopi wallet dat to obowiązek. Nie nie mam doge coinów ale ten wallet nie różni się prawie niczym od bitcoin core wallet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kargul85: wallet.dat że starego portfela musisz skopiować. A jak miales go w jakieś starej wersji portfela to instalujesz nowy portfel, a później całe bebechy z tego starego przenosisz i czekasz aż zsynchronizuje. Trzeba się z tym nagimnastykwoac trochę, ale jak masz wallet.dat to będzie ok.