Wpis z mikrobloga

Cześć #testowanieoprogramowania / #programowanie / #programista15k
Szukam sprawdzonych informacji o Sii. Firma spora, jest w wielu miastach w Polsce, więc zakładam że ktoś tutaj coś wie.

Jak zaczynałam w IT, jakieś 4 lata temu, to dla świeżaka mało było miejsc gorszych od Sii, wszyscy stamtąd uciekali. Teraz im dalej w las tym większe mam przekonanie, że coś tam się zmieniło lub po prostu lepiej traktują doświadczonych. Trochę ludzi poznałam i wiele z nich, o doświadczeniu 4+ za cumowało w Sii i coś nie widzę chęci ruchu dalej.

Jak to wygląda z waszej perspektywy? Ok miejsce do pracy? Płaca spoko czy tylko w określonych projektach? No i najważniejsze: trudno jest w razie W zmienić projekt?
  • 13
@kaaban: Sii to oursourcing, sprzedają Cię i tyle. Sam pracuję w takiej firmie i wygląda to tak: trafisz projekt i jest bajeczka, projekt się skończy trafisz do innego klienta i jest dramat. Ze zmianą wszędzie tak samo, na rozmowie będą Cię zapewniać, że łatwo zmienić. Rzeczywistość jest taka, że na zmianę będziesz czekał pół roku, rok, albo do końca projektu.
@kaaban: korpo jak to korpo, są kliki, równi i równiejsi, jak nie przeszkadza Ci cała ta otoczka to uderzaj, ja osobiście nie odnalazlbym się tam. A dużo seniorów tam siedzi bo maja ok dla siebie hajs i spoko projekt albo po prostu nie chce im sie iść w nieznane
@kaaban: Polecam, współpracuję z nimi od około 5 lat. Jak masz jakieś konkretne pytania, to pingnij mnie na priv, może rozwieję wątpliwości ;)

Jak chcesz zmienić projekt, to wypełniasz wew wniosek online i już (Job Changer).
Kasa zależy od klienta, projektu, czasem od tego jak ciężko znaleźć specyficzne umiejętności. Ale jeśli masz doświadczenie kilku lat w branży, to jest całkiem dobra.
Jeśli Ci się zgadza stawka, to bym brał ;)
Szukam sprawdzonych informacji o Sii


@kaaban: Lepiej poszukaj informacji o kliencie do jakiego Sii chce Cię zwerbować. Sii to kontraktornia czyli firma w zasadzie przeźroczysta dla Ciebie. Będziesz wysyłał im faktury i dostawał kasę, czasem przyślą jakiś drobny prezent, czasem zaproszą na imprezę integracyjną. Ale to z klientem będziesz spędzał niemal 100% czasu a nie z Sii. Bezpiecznie jest założyć, że z Sii wiążesz się tylko na okres pracy u danego