Wpis z mikrobloga

@Grzesiek38h:
Cześć. Natrafiłem na Twój komentarz dotyczący aparatu na zęby homeoblock. Ogólnie zainteresowałem się trochę tematem ponieważ mam podobny problem do Twojego, czyli słabo rozwiniętą szczękę. Przeczytałem książkę Jamsa Nestora o oddychaniu, w której opisuje , ze sam używa aparatu homeoblock i go rekomenduje. Obejrzałem trochę filmów na YouTube związanych z rozszerzeniem szczeki między innymi Mike mew i dr Blfora. W zasadzie już się wstępnie zdecydowałem na ten aparat ale trafiłem na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=HQjH1uHjYx4&ab_channel=JawHacks który zasiał trochę wątpliwości. Jestem z Lublina i pewnie niebawem trafię do tej samej ortodontki co Ty. Mam parę pytań. Koszty aparatu? (przeczytałem w komentarzu, że 2400 zł góra i dół) Jakie były dodatkowe koszty przy zakładaniu aparatu? Jak często masz wizyty i ile kosztuje Cię wizyta? Jak długo będzie trwać leczenie? Czy zauważyłeś już jakieś efekty? Dzięki z góry za odpowiedz. pozdrawiam
  • 4
Siemanko :)

Leczenie zacząłem we wrześniu więc zbyt mało czasu minęło żeby widoczne były jakieś efekty. Leczenie ma trwać około 4 lata więc pewnie jeszcze chwila mini zanim coś zauważę. Aparat za dół i górę kosztował mnie łącznie 2400, do tego koszt wizyty na której Pani doktor wykonywała odciski szczęk w okolicy 100-200zł. Teraz wizyty mam mieć co pół roku i koszt jednej to też jakieś 200zł więc cenowo wychodzi śmiesznie tanio
ny a ta minimalna siła pozwala na blokowanie go bliżej tej zewnętrznej granicy na co organizm ma reagować przebudową szczęki. Tak


@Grzesiek38h: Wielkie dzięki za odpowiedz. Ja się raczej na ten aparat zdecyduje tzn jak ewentualnie Pani doktor uzna, że nadaję się do leczenia tym aparatem. Tu jest dobra stronka opisująca co i jak mniej więcej https://marylandholisticdentist.com/dna-appliance/. W zasadzie z tego co wyczytałem homeoblock to jest praktycznie to samo co aparat
Nie wiem czy DM doszedł, wiec zapytam tutaj. @Grzesiek38h Mógłbyś napisać jak efekty z perspektywy czasu? Pytam głównie pod kątem rozszerzenia łuków zębowych. Udało się z powodzeniem rozszerzyć łuki zębowe z rozrostem kości? Widzisz jakieś zmiany w twarzoczaszce (żuchwa do przodu, poprawa asymetrii twarzy etc)? @Lndr9 zdecydowałeś się? Jeżeli tak to jak efekty?