Wpis z mikrobloga

Zdzisław Radulski urodzony w 1937 r. W Radomiu znany jako trener dusz. Ten masażysta pracuje w Radomiaku nieprzerwanie już 62 lata. Widział wszystko - Ekstraklasę w sezonie 83/84, lata gry w II lidze, derby Radomia, a przede wszystkim wieloletnią tułaczkę po wiejskich ligach, gdzie najdalszy wyjazd w sezonie wynosił 60 km. Kilkanaście lat temu z powodu redukcji etatów w klubie zerwano z nim umowę. Mimo wszystko Zdzisław Radulski nie porzucił klubu i pracował dla niego za darmo.

Dziś Hrabia Radulski ma 84 lata i ciężką chorobę za sobą. Na wyjazdach już się nie pojawia i jest częścią sztabu tylko podczas meczów w Radomiu. Tym bardziej wymowna jest jego obecność na meczu z Legią. Pan Zdzisław doczekał historycznego zwycięstwa jego ukochanego Radomiaka nad Legią przy Ł3.

Foto zrobione po dzisiejszym meczyku.

#mecz #ekstraklasa #radomiak
P.....k - Zdzisław Radulski urodzony w 1937 r. W Radomiu znany jako trener dusz. Ten ...

źródło: comment_1639944670YGiDUJEdZBYRuH38GS1mcv.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: Myślę, że nie tylko Hrabia Radulski, ale jeszcze kilka lat temu nikt w Radomiu nie spodziewał się, że ta tułaczka kiedyś się skończy. A to co się teraz dzieje wygląda jak sen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Pryshlyak: pamiętam jak Radomiak przyjechał do pobliskiego miasteczka na mecz z seniorska drużyna klubu, w którym kopałem w młodzikach, akurat to był najlepszy sezon seniorskiej drużyny, bo awansowali do 3 ligi, w życiu bym nie pomyślał wtedy, że za parę lat Radomiak ogoli Legie u siebie xd
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Potwierdzam to jest jak sen. Tak jak awans był efektem systematycznej pracy i można powiedzieć był spodziewany. Tak obecny wynik przechodzi najśmielsze oczekiwania ale oby ten sen trwał jak najdłużej. Chociaż jestem świadomy, że przyszły sezon lub nawet i runda mogą być kompletnie inne to pamiętajcie, że dla kibiców każdy mecz w ekstraklasie to święto mimo ponad 110 lat historii to jest dopiero drugi sezon na najwyższym poziomie

Ps. Ten
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pryshlyak: Pilica Przedbórz, ogólnie e tym sezonie w 3 lidze grała jeszcze Broń Radom i kibice broni tez przyjechali na mecz Radomiaka z Pilicą, żeby trochę zadymic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: W zasadzie dlaczego Legii tak nie idzie? Byli mistrzami, teraz szorują dno. Nie jestem fanem piłki, nie potrafiłbym wymienić jednego gracza Legii, mimo że Łazienkowską mam w zasięgu spaceru. Dziwi mnie jednak skala tego upadku.

Przestało im się chcieć? Złe transfery? Gwiazdkom odbiło? Trenera wzięli od gry w scrabble?
  • Odpowiedz