Wpis z mikrobloga

Hej,
Pomocy Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przejrzałem chyba wszystkie posty z 2021 dotyczące rekomendacji ekspresów do kawy. Mam trochę mętlik w głowie i szukam porady .Szukam ekspresu do domu, ok. 4 kawy dziennie. Mleczne również. Budżet do ok 2500-3000 zł.To co znalazłem przeszukując internet i Wasze posty:
- Gaggia Cadorna Prestige (nie ukrywam, że to mój faworyt, chociaż Panie w Euro RTV mówili, że to już stary model, że głośny)
- Saeco Gran Aroma - Tu sprzedawcy w EURO RTV mocno polecali, że nowy model, no ale jakoś nie wiem na ile można ufać rekomendacjom, czy to nie po prostu przykaz polecania akurat tego teraz. Podobno super samoczyszczący się system tych rurek od mleka (że lepiej rurka niż pojemnik, bo pojemnik też przejdzie zapachem mleka itp).
- Nivona 756
- Siemens EQ.6 plus s.100 (jakoś wolę marki, co skupiają się na kawach tylko, chociaż wiem, że Gaggia, Seaco to jż Phillips)
- DeLonghi Dinamica ECAM 350.55SBPS.

Gdybym miał budżet to brałbym Jurę :)

@Kulek1981 widziałem, że aktywny jesteś na tagu, co sądzisz o tym Gaggia Cardorna Prestige albo Seace Gran Aroma? Chociaż widziałem, że tego Siemensa polecasz głównie w tym przedziale ok. 2500 zł.

#ekspresdokawy #kawa #agd
  • 11
@Simao: Ja mam Nivonę 769 i mogę polecić z czystym sumieniem, przede wszystkim za to, jak łatwo się to czyści. Prosta budowa spieniacza pozwala go rozmontować w 5 sekund, umyć i złożyć. To samo z tackami i jednostką zaparzającą, którą się p[o prostu wyciąga z ekspresu i płucze pod bieżącą wodą. Programy czyszczące również są proste i mało angażujące.
Nie mam porównania do innych ekspresów w tej klasie, więc nie powiem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simao: To tak. Gaggia to nie philips, oddzielili się, a przynajmniej takie info znalazłem () więc teoretycznie jakość powinna być dobra, chociaż może być głośnawy.
Saeco to philips, polecałem go, ale powoli przestaję, bo to coraz niższa jakość.
Nivona to taki bezpieczny średniak, nic niezwykłego, typowy napar i opcje.
Delonghi są całkiem spoko, zwykle długo działają, trzeba tylko uważać na system przesuwu zaparzacza, by go nie
@Kulek1981: Dzięki za szybką odpowiedź :)

Z Krupsa polecano mi KRUPS Evidence One.

No dobra, Siemens cenowo jest okej. To ostatnie pytanie, skoro mówisz, że Gaggia jakościowo dobra powinna być to myślisz, że nie wtopię kupując Gaggia Cadorna Prestige?:)
@Simao: Za 3000 zł masz już Melittę Barista T Smart (wyjątkowo cichy i solidny), jak chcesz parę stów taniej to właśnie Nivona 756 i Melitta CI.
Fajna jest też nowa Melitta Latticia, na 4 kawy dziennie to idealny. Na minus to brak szybkiego czyszczenia systemu spieniania mleka.
Saeco jest na ceramicznym młynku, a sam ekspres ze średniej jakości plastiku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simao: Ma fajne opcje, ale najpierw obadaj sobie na wystawce jakość wykonania. Jakiś miras pisał że pojemnik na wodę wyciąga się z oporem. Gaggia mi się też podoba, bo to stare dobre saeco, jeszcze sprzed ery Philipsa. Ma też więcej opcji kawowych jak s100.
Więc jeżeli bardziej podoba Ci się gaggia, to raczej nie wtopisz kasy, wybierając ją ponad siemensa.
A to mój dailydriver ( ͡° ͜ʖ ͡°
Pobierz Kulek1981 - @Simao: Ma fajne opcje, ale najpierw obadaj sobie na wystawce jakość wyko...
źródło: comment_1639922319Bc2YWV9YGfSy2D3l0uMkrK.jpg