Wpis z mikrobloga

Mirki,
Windows 10 zaczął co chwilę wywalać zużycie dysku 100%. Mam HDD, ale nieuszkodzony (0 bad sectorów). Pomyślałem, że może kupie w końcu dysk SSD, ale tu pojawiają się dwa pytania:
- SATA, czy PCIE? Mam desktopa
- Czy można sklonować sobie jedną partycję hdd na ten SSD? Mam na obecnym dysku podział 150gb na system i 780 gb na archwium (głównie pliki pdf). Myślałem, żeby po taniości kupić 250 gb SSD i sklonować te 150 gb - zaoszczędziłbym trochę czasu na instalacji systemu i programów od nowa.

Co myślicie?

#ssd #windows10 #windows #dyski #pcmasterrace
  • 12
- SATA, czy PCIE? Mam desktopa

To o niczym nie świadczy że desktop. Raczej pytanie - jaka konkretnie płyta głowna, i co ma jeszcze wolne.
PCIe dysk to raczej bardzo egzotyczna sprawa (w sensie wkładany do slotu pcie). Jak już to pewnie chodzi ci o M.2 NVMe - to zależy czy masz na płycie miejsce takie. Jak nie - to czy masz slot PCIe x4 wolny, oraz czipset/bios który obsłuży bootowanie z
@FortunaHej: komputer składałem z 5 lat temu. Mam niezłego laptopa z uniwerku, za 6 tysięcy kupowany, ale prawie w ogóle z niego nie korzystam. Jakoś wygodniej mi na tym PC. Jeszcze miesiąc temu leciałem na win 7.
Nie mam żadnych gierek, używam tylko firefoxa, adobe reader, abbyy i photoshopa. Gdybym tego win 7 nie zawirusował, to ciągle bym na nim szczęśliwie działał. Cholerny win 10...

No ale może masz rację. Jakbym
komputer składałem z 5 lat temu


@michelney: Czyli koncowka 2016 roku poczatek 2017? To juz dyskow ssd nie pcie nie bylo w standardzie w lepszych lapkach.....

8 gb ram

2016/2017 to juz wtedy bylo malo

Tak na szybko to 4760k to byla juz przestarzala technologia jak go kupowales. Wtedy byl faktycznie ostatni skok technologiczny.

Moze i kupiles pc 5 lat temu, ale technologia ma juz duzo wiecej.