Wpis z mikrobloga

Hej, prowadzę #jdg w IT i potrzebuję wskazówki. Raczej nie wchodzę w ramy ipbox (za mało kodu generuję) i od stycznia zaczynam współpracę z niemieckim kontrahentem. Mam leasing samochodowy który wystartuje od kwietnia na okres dwóch lat.

- Czy jako sysops mogę skorzystać PKWiU 62.01.12.0 pod ryczałt 8.5%?
- Czy jako vatowiec przy kontrakcie z zagranicznym klientem mogę odliczyć VAT z moich kosztów? Problem w tym że w Unii są transakcje bez vatowe. Skąd I jak mogę odzyskać wtedy ten VAT?
- Aktualnie rozliczam się z dość problematycznym biurem rachunkowym który muszę poganiać ostatniego dnia terminu o wyliczenie podatków do zapłaty. Poleci ktoś usługę, firmę gdzie po taniości mógłbym uzyskać pomoc przy rozliczaniu przy ryczałcie? Ewentualnie jak robić to samemu żeby nie popaść w kłopoty

Aktualnie rozliczam się podatkiem liniowym.
  • 1
@miveal: możesz 8.5% ale musisz poczytać interpretacje lub własną sobie zamówić, może nie wszystko na fakturach możesz pakować pod 8.5% bo np programowanie to 12%
-tak vat od kosztów możesz otrzymać od US, musisz o to poprosić w deklaracji i często w takim wypadku lepiej przyglądają się twojej działalności i dlaczego chcesz od nich kase :)
polecam infakt (znizka) , możesz z księgowym lub samemu, co nie jest jakoś trudne, samem