Wpis z mikrobloga

#budownictwo #diy
Pytanie natury budowalno-wykończeniowej. Przez tę dziurę w pionie grzewczym mam 12 godzin na dobę, ledwo słyszalne, ale wystarczające irytujące, odgłosy TV sąsiadki z góry. Czego tam napchać czym to uszczelnić? Jak dobrze wszyscy tutaj wiemy rury pracują, więc nie chce, żeby było to coś co po zaschnięciu się wykruszy.
Pianka montażowa?
Jakiś kit?
Plastelina xD?
Filc?
Kendzior44 - #budownictwo #diy
Pytanie natury budowalno-wykończeniowej. Przez tę dzi...

źródło: comment_1639585170a0RgobAHeOux0hNJOEzXka.jpg

Pobierz
  • 20
@Kendzior44: Kumpel mi pokazywał takie coś, co jest naklejane w ramie drzwi i się rozpręża (taka jakby piankowa taśma klejąca). Tylko nie jest jak pianka a bardziej jak karimata czy coś w tym stylu. Tyle, że ciężko będzie tam to wsadzić.
Może silikonem dałoby radę? Też będzie ciężko go wpychać pod górę, ale powinien pracować i zmieniać rozmiar razem z rurami.
@Kendzior44: Silikon wysokotemperaturowy - zaczął się po niedługim czasie odklejać. Rurki pracują i zrywał się.
Jakiś kit czy inny gips - wykruszał się.
Wata nie tłumi.

Duża część dźwięku niesie się samymi rurkami.

Wydaje mi się, że sufit podwieszany z izolacją z wełny z rolki mógłby pomóc, ale jak znam życia (a ja się znam) to sufit jest na wysokości 2.45-2.50 i dołożenie podwieszanego sprawi, że będzie wyglądać jak w jaskini.