Wpis z mikrobloga

: To się okaże za parę lat.


@TestoSynth: Ciekawe czy za parę lat nie okaże się, że dzieciaki po covidzie mają różne powikłania i problemy. Nie rozumiem czemu z góry zakładacie, że problemy za kilka lat będą wyłącznie po szczepionce, a nie po chorobie która jest nowa i atakuje od układu oddechowego po układ neurologiczny człowieka. Nawet teraz wiadomo,że u dzieci występuje pims i to u tych, które covid przeszły lekko.
  • Odpowiedz
@CudMalina: Dla 60+ szczepienie jest lepsze od choroby, ale dla zdrowych dzieci? Im właściwie nic nie jest najczęściej, jeśli jest sporo niepewności należy dać wybór. Jestem jak najbardziej proszczepionkowy, ale nie na covid, który u mnie przebiegł łagodniej niż przeziębienie, a znajomi szczepionkę mocno przechorowali.
Covid to nie Polio, Czarna ospa albo inny syf który powoduje pewne spustoszenie organizmu lub śmierć.
  • Odpowiedz
@staryalkus: przesadzil? A jak kirwa nazwiesz podpuszczanie surnego narodu zeby szczepili dzieci ktorym zupelnie nic nie grozi od covida, a moga miec nopa? Przeciez to nie ma ZADNEGO wytlumaczenia


@hipokryzjawkutos: Dzieci choruja bezobjawowo ale u wielu doroslych bezobjawowcow wykryto sporo zmian.
Moze sie wlasnie za 20 lat okazac, ze naszym głównym błedem bylo nie szczepienie najpierw dzieci.

Moze tak byc? Moze.
  • Odpowiedz
@Donmenello: Ale twierdzisz, że covid nie powoduje spustoszenia w organizmie, bo sam go lekko przeszedłeś? To ja mogę powiedzieć odwrotnie - spośrod znanych mi osób wszystkie szczepienie przeszły bezboleśnie, za to wiele miało powikłania po covidzie (i to nie tylko starsze osoby, ale i młode, zdrowe). Covid sieje spustoszenie w organizmie.
Jasne, dzieci mogą lżej przejść, ale nawet jeśli miałoby się to skończyć na tygodniowym kaszlu aż do wymiotów (znany mi
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: Jeszcze niech coś doda o powikłaniach, bo to że ktoś nie umrze, to nie znaczy że nie będzie miał po przechorowaniu pół roku kondychy w dupę z utratą węchu i smaku na taki sam okres. I to się tyczy właśnie w szczególnosci młodych
  • Odpowiedz
@CudMalina: Nic mi nie jest kompletnie,
Kiedy została szczepionka przebadana? Przez niespełna rok lobbowania?
Kwarantanny polityczne itp. paszporty covidowe utwierdzają mnie w tym żeby się nie zaszczepić, nawet jeśli to w jakimś stopniu zmniejszy moją podatność na chorobę bez skutków ubocznych.
Ludzie obecnie unikają badań ze względu na chore kwarantanny, mam w dupie je i nie pójdę się badać dopóki mnie karetka nie zawiezie.
Powikłania szczepień na Covid nie występują u
  • Odpowiedz