Wpis z mikrobloga

Czy pierwsza praca jako Junior Dev ale zdalnie, to jest dobry pomysł? Bo mam zaproszenie od firmy, która pracuje tylko zdalnie i nie wiem czy dam sobie radę w takim trybie, resztą jakie jest wasze doświadczenie na tym polu jako starsi stażem? Dużo ciężej wprowadzać taką zielonkę do zespołu poprzez Stacka i Meeta?

#programowanie #programista15k #pracbaza
  • 17
  • Odpowiedz
@stanleymorison: z perspektywy byłego juniora ktory pracowal i na miejscu i troche zdalnie (poczatek covida) to zdecydowanie lepiej na miejscu komus zawracac gitare, niz online. takze jak masz wybor to moim zdaniem najlepiej na miejscu siedziec
  • Odpowiedz
@stanleymorison: ja byłem juniorem zdalnie 100%, a wyszedłem na ludzi( ͡° ͜ʖ ͡°) także zależy, na pewno łatwiej jest na miejscu, ale nie licz teraz że starszym się będzie chciało przyjeżdżać do biura dla ciebie specjalnie, chyba że czują powołanie dydaktyczne
  • Odpowiedz
@stanleymorison: @LazyInitializationException: @Gennwat: Kwestia odpowiedniej firmy. Prawidłowo powinno być tak, że junior dostaje w przydziale cierpliwego mida/seniora do zawracania dupy. Da się na pewno - duże firmy jeszcze przed kowidkiem pracowały w dużej części zdalnie, oczywiście z juniorami. Pierwsze z brzegu to choćby GitLab (all-remote od powstania w 2014), Automattic (j/w) czy DigitalOcean (zdalne teamy w tej samej strefie czasowej, którym zwracali pełne koszty home office i transportu w
  • Odpowiedz
Dużo ciężej wprowadzać taką zielonkę do zespołu poprzez Stacka i Meeta?


@stanleymorison: imo prosciej, nienawidze boomerow, ktorzy mowia ze mi wytlumacza u sibie przy biurku... Fajnie #!$%@?, ja przy ich biurko nie mam kompa to jak mam notowac komendy albo kilkac?
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Jestem od niedawna na stażu i pracuje zdalnie 4 dni w tygodniu - legacy code. Wprowadzenie do projektu czy to zdalne czy nie, zawsze będzie kłopotliwe (w pierwszym przypadku bardziej), zwłaszcza dla osoby bez expa. Wszystko zależy od tego jak bardzo samodzielny jesteś. Wiadomo, ze dużo lepiej będzie na miejscu, bo na początku z wieloma rzeczami będzie problem i szybciej o coś dopytać, jednakże nie ma tragedii na zdalce, pod
  • Odpowiedz