Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w IT, od listopada wróciliśmy do pracy hybrydowej 2 dni z biura, 3 dni zdalnie. Mój zespół pracuje we wtorki i czwartki jasiedzę koło scrum mastera i na reszcie się dowiedziałem czym się zajmuje.
Niczym XD @jaca_66 miał rację XD
Coś udaje, że klika, coś notuje w notatkach, ma otwartego excela #!$%@? wi po co, bo nawet nic tam nie liczy. Przez kilka godzin dziennie ma jakieś Calle z czego większość jest ze Scrum Development Teamu, czyli sami sobie robią jakieś spotkania #!$%@? wi po co.
Ten mój scrum masterek chociaż trochę udaje że pracuje, ale inni to mają #!$%@? i nie siedzą przy biurku przez większość czasu tylko gdzieś wychodzą albo integrują się w firmowej kawiarence.

A ty dżawa deweloperze #!$%@? na tych nierobów. Najlepsze jest to, że pewnie taki sm zarabia więcej niż ja, bo jestem dopiero juniorem.

#pracait #pracbaza #sprintyjacka #scrum #programowanie #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b7573f1a841e000b7dea3d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jak scrum master jest szefem zespołu i wcześniej też tworzył, to się angażuje, wyjaśnia zadania itp.

A jak jest dostawiony do zespołu, to odpowiada za:
- zorganizowanie spotkań i ich przesuwanie w zależności od potrzeb
- robienie retro i przydzielanie zadań po retro
I takiego ciecia przydzielają do 3-4 zespołów na raz. Więc ma trochę tych spotkań.
Tyle, że wtedy nie ma pojęcia co taki zespół robi - nad czym
  • Odpowiedz
Jak scrum master jest szefem zespołu i wcześniej też tworzył, to się angażuje, wyjaśnia zadania itp.


jak scrum master jest szefem zespołu to jest to jakaś patologia

Tyle, że wtedy nie ma pojęcia co taki zespół robi


od tego jest product owner a nie scrum master.

@smiech2:
  • Odpowiedz
@kraggthegrimm: Dlaczego szef zespołu nie może być scrum masterem?
Pracowałem w takim układzie i nie było problemów.
Nie trzeba być wybitnym, żeby robić standupy. Planning i refinement i tak prowadzi team lead.
I jedyne, co wymaga trochę organizacji i pracy to retro. Ale też da się to ogarnąć - i szefowie zespołu w DT robili to znacznie lepiej niż profesjonalny scrum master.

Pojęcie o tym, co robi zespół jest o tyle
  • Odpowiedz
ObitaDziewczyna: @Jarasznikos: no i elegancko, tak powinno być.

Zapoznajcie sie z aktualnym scrum guidem. To jest krótki dokument, nie ma tam duzo korpopitolenia. Tam macie jak byk, ze ma byc tak, jak Jarasznikos napisal. Scrum master nie pracuje z wami nad produktem? Guess what, slyszeliscie to wiele razy, ale teraz bedzie w nowym kontekscie: to w czym pracujecie to scrum tylko z nazwy. :P Scum masterzy nieumiejacy w kod to
  • Odpowiedz