Wpis z mikrobloga

Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #xerxesmrowki

#dziennikoecophyllasmaragdina

12.12.2021

Kolonia zjadła około 1/3 rybika piekarniczego.

Podczas ostatniej obserwacji kolonii zauważyłem, że mrówki przeprowadziły się razem z potomstwem do nowej probówki. W starej została tylko królowa. Potwierdza to obserwacje u innych gatunków mrówek, gdzie królowa najczęściej opuszcza gniazdo jako ostatnia

Wniosek 1. Zapotrzebowanie na pokarm białkowy. Rybiki, które podaję kolonii są raczej średniej wielkości, około 10-12mm długości.
Na podstawie pozostawionych resztek trzech rybikow można uśrednić ile kolonia zjada. Zjada około 1/2 rybika na dzień. Zatem podanie 1 rybika co drugi dzień, przy tej wielkości kolonii powinno być dobrym rozwiązaniem.

13.12.2021

Cała kolonia została przeniesiona do nowej probówki, włącznie z królową.

Na arenie obok wejścia do probówki położyłem nowego rybika piekarniczego. Po krótkim czasie rybik zostal zabrany do gniazda.

Odłączyłem i zabrałem z areny starą probówkę.

Podałem kolonii dwie muszki D. hydei.

Jedna z poczwarek wydaje się rozprostowywać nogi. Wydaje się, że niedługo zostanie siódmą robotnice.

W trakcie odłączania starej probówki złamałem/ uszkodziłem jedną nogę jednej z robotnic. Robotnice położyłem obok wejścia do probówki, co spowodowało szybką reakcję współrobotnic i opiekę nad poszkodowaną.

#mrowki
#gruparatowaniapoziomu
#terrarystyka
#hodowlamrowek